امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

داوران پنجمین دوره مسابقه «هزار صدا» معرفی شدند

داوران پنجمین دوره مسابقه «هزار صدا» معرفی شدند
داوران پنجمین دوره مسابقه «هزار صدا» معرفی شدند

پنجمین دوره مسابقه «هزار صدا» ویژه موسیقی پاپ با حضور سه هنرمند موسیقی پاپ در فرهنگسرای ارسباران تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، پنجمین دوره موسیقی پاپ مسابقه «هزار صدا» با داوری رضا تاجبخش، علیرضا ارجینی و شهاب رمضان چهارشنبه ۳۱ شهریور ساعت ۱۸ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.

دراین برنامه رضا تاجبخش به عنوان کارشناس موسیقی، شهاب رمضان در حوزه خوانندگی و امیر ارجینی در حوزه شعر و ترانه آثار شرکت کنندگان را بررسی و نفرات برگزیده را برای ورود به دور بعدی  انتخاب می کنند.

در این برنامه رحمان خواننده پاپ که آلبوم «یه عشق» از وی به تازگی منتشر شده با نوازندگی آهنگساز آثارش مدوید لطیفی قطعاتی را اجرا می کند.

مسابقه «هزارصدا» با هدف  معرفی گروه ها، استعدادها و چهره های درخشان و جوان عرصه موسیقی  هر ماه در بخش های موسیقی سنتی و موسیقی پاپ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

نوازنده قدیمی «رضا صادقی» از گروه مشکی‌پوشان جدا شد

نوازنده قدیمی «رضا صادقی» از گروه مشکی‌پوشان جدا شد
نوازنده قدیمی «رضا صادقی» از گروه مشکی‌پوشان جدا شد

مرتضی کریمی نوازنده قدیمی عود «مشکی‌پوشان» با رضا صادقی و این گروه خداحافظی کرد.

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس، در پی جدایی مرتضی کریمی از نوازندگان قدیمی گروه مشکی پوشان این خواننده پاپ اعلام کرد: دوستی من و مرتضی خواهد ماند و به آن افتخار می‌کنم.

رضا صادقی در ادامه افزود: مرتضی کریمی نوازنده و دوست 20 ساله من از گروه مشکی پوشان جدا شد همیشه به بودن در کنارش و نوازندگی و اخلاق خوبش افتخار می‌کنم چرا که از نوابغ این خاک است. او در گروه مشکی پوشان نیست اما دوستی‌های‌مان برقرار است. پیگیر کارهای خوب مرتضی باشید.

این خواننده پاپ ادامه داد من به تصمیم کریمی احترام می‌گذارم،و تصریح کرد: این نوازنده طی این سال‌ها برای من چیزی کم نگذاشت و من امیدوارم سالم باشد و خندان؛ امیدوارم خاطرات خوب همچنان بماند.

مرتضی کریمی سال‌ها به نوازندگی «عود» در کنسرت رضا صادقی مشغول بود که اعلام کرد با این گروه همکاری نخواهد کرد.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

ببخشید که وسط تشکرها کنسرت هم داریم

درباره اکران فیلم رستاخیر از محرم گفت: پلیس درباره حذف صحنه هایی از فیلم رستاخیر هنوز ورود نکرده است. ببخشید که وسط تشکرها کنسرت هم داریم/ اجرا در دهمین سالگرد ازدواج
ببخشید که وسط تشکرها کنسرت هم داریم/ اجرا در دهمین سالگرد ازدواج

احسان کرمی شامگاه جمعه ۲۶ شهریورماه در کنسرت خود اعلام کرد که ۱۰ سال پیش در چنین شبی ازدواج کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، شب گذشته ۲۶ شهریور ماه گروه «نوشه» با خوانندگی احسان کرمی و به سرپرستی نیوشا بریمانی با اجرای قطعاتی خاطره انگیز و قدیمی روی صحنه برج آزادی رفت. این اجرا ساعت ۲۱:۳۰ با قطعه ای بی کلام و با همنوازی همه سازهای گروه آغاز شد و میزبان هنرمندانی از جمله رخشان بنی اعتماد، جهانگیر کوثری، مهتاب کرامتی، نادر مشایخی، محمد سریر، آناهیتا همتی، شبنم قلی خانی و... بود.

همزمان با نوازندگی سازها برای قطعه دوم احسان کرمی وارد صحنه شد و دومین آهنگ را با این مطلع «سیمین بری گل پیکری آری از ماه و گل زیباتری آری/ همچون پری افسونگری آری دیوانهٔ رویت منم» آغاز کرد.

بعد از این اجرا بریمانی و کرمی به جمعیت حاضر در سالن خوشامد گفتند و شب خوبی را برایشان آروز کردند. بریمانی نیز در همان ابتدا از پدر و مادرش تشکر کرد که در این سال ها او را همراهی کرده اند.

بریمانی و کرمی از افراد حاضر در سالن یاد کردند و از محمد سریر و نادر مشایخی نام بردند.

درباره اکران فیلم رستاخیر از محرم گفت: پلیس درباره حذف صحنه هایی از فیلم رستاخیر هنوز ورود نکرده است. ببخشید که وسط تشکرها کنسرت هم داریم/ اجرا در دهمین سالگرد ازدواج
ببخشید که وسط تشکرها کنسرت هم داریم/ اجرا در دهمین سالگرد ازدواج

کرمی همچنین با بیان اینکه امشب سالن ستاره باران است، عنوان کرد: امشب استاد من محمد رحمانیان اینجاست؛ کسی که بعد از اینکه با او تئاتر کار کردم دیگر حدود یک و نیم سال است که نتوانسته ام با کسی تئاتر کار کنم و اتفاقا دو قطعه از قطعات امشب از نمایش «سینماهای من» وی برگرفته شده است. همچنین ما امشب میزبان کسی هستم که فقط یک سوپراستار و فعال اجتماعی نیست بلکه به عنوان دوست هم می توان روی او حساب کرد.

کرمی بعد از معرفی بخشی از مهمانان قطعه بعدی را خواند که ملودی قدیمی دیگری با تنظیمی جدید بود و اینگونه شروع می شد:

«نمیدونی تو که عاشق نبودی/ چه سخته مرگ گل برای گلدون/ گل و گلدون چه شبها نشستن بی بهانه/ واسه هم قصه گفتن عاشقانه»

این مجری و بازیگر تئاتر هر از گاهی قطعات خود را نشسته می خواند و یا ایستاده و در حال راه رفتن روی سن اجرا می کرد و بواسطه حرفه خود هر از گاهی هم در میان قطعات با مخاطبان سخن می گفت.

شب گذشته وی یکی از قطعات را به صورت آذری اجرا کرد و با اشاره به همسرش یادآور شد: من ۱۰ سال پیش در چنین شبی در عروسی بودم و حالا دهمین سال ازدواج من است و می خواهم قطعه بعدی را به همسرم تقدیم کنم که صبوری بسیاری در این سال ها داشته است.

کرمی بعد از اجرای این قطعه گفت: من آذری نیستم ولی تلاش کردم بتوانم مثل آذری ها این قطعه را بخوانم به دلیل علاقه عجیبی که به این قطعه دارم.

وی قطعه بعدی را با تک نوازی مینو قاسم پور نوازنده قانون آغاز کرد و با پایان این قطعه سرپرست گروه «نوشه» با اشاره به مهمانان دیگر این کنسرت اعضای گروه را نیز معرفی کرد.

کرمی نیز به شوخی در ادامه معرفی هایی که بعد از هر قطعه انجام می شد، بیان کرد: ببخشید که وسط این حرف ها کنسرت هم اجرا می کنیم.

وی همچنین با شروع قطعه بعدی از بیژن ترقی یاد کرد و گفت که این قطعه را به دایی اش تقدیم می کند که شعرش هم از خود اوست. قطعه ای که به این ترتیب آغاز می شد:

«دیدم تو خواب وقت سحـر/ شهزاده ای زرین کمـر»

در پایان این اجرا بعد از آخرین قطعه، گروه «نوشه» به درخواست مخاطبان و با تشویق آنها دوباره به جایگاه خود بازگشت تا قطعه دیگری را اجرا کند.

کرمی از مخاطبان داخل سالن پرسید چه قطعه ای اجرا کند و یک نفر فریاد زد که قطعه «بازگشت» از شجریان را بخواند و او هم بیان کرد که «خاک راه ایشون طوطیای چشم بنده» و ابیاتی از شعری را خواند که اینگونه شروع می شد: «زمن نگارم حبیبم خبر ندارد» و نوازندگان قانون و تمبک او را همراهی کردند.

رضا لمعانی گیتاریست و تنظیم کننده قطعات، مینو قاسم پور نوازنده قانون، عسل ملک زاده نوازنده دف، غزل مهدوی نوازنده پیانو، مهرناز دبیرزاده نوازنده تمبک، سامان بهشتی نوازنده درامز نیلوفر ابراهیمی فلوت، کیوان فرشیدنیا نوازنده گیتارباس و نیوشا بریمانی نوازنده کمانچه و سرپرست گروه اعضای «نوشه» را تشکیل می دهند.

آخرین مطالب

یادداشت سردبیر

پربیننده ها

جشنواره موسیقی فجر سی و دو

کنسرت ها

سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر

پوشش رسانه ای کنسرت ها، نمایش و همایش ها، موسیقی هنری ایران

samandehi

logo-samandehi

بلیت کنسرت و نمایش

 

RSS