امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گروه کُر آکادمیک پایتخت تشکیل می شود

گروه کُر آکادمیک پایتخت تشکیل می شود
گروه کُر آکادمیک پایتخت تشکیل می شود

گروه کُر آکادمیک پایتخت زیر نظر آکادمی موسیقی «پنج خط» با مدیریت شهرام توکلی به زودی تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهرام توکلی آهنگساز و مدیر آکادمی موسیقی «پنج خط» با اعلام این خبر گفت: به دنبال تشکیل ارکستر آکادمیک پایتخت در شهریورماه امسال، به فکر راه اندازی گروه کُر نیز با همین عنوان افتادیم به طوری که فراخوانی را جهت تشکیل این گروه اعلام و با پایان مهلت ثبت نام که ١٥ آذرماه است، با یک آزمون ورودی اعضا جذب و گروه رسما فعالیت خود را از اول دی ماه آغاز خواهد کرد.

وی افزود:  تشکیل این ارکستر و گروه کُر آموزشی در حقیقت ایده برداری از رویکرد آموزشی «ال سیستما» است. در این  سیستم آموزشی هنرجویان از بدو شروع آموزش ساز تخصصی خود همزمان در ارکستر نیز نوازندگی می کنند و از این طریق غیر از فراگیری تکنیک های ساز خود تجربیات بسیار ارزشمندی را از طریق نوازندگی در ارکستر بدست می آورند. بر این اساس برای عضوگیری گروه کر نیز ملاک ما تخصص موسیقیایی نیست چرا که قرار است در این سیستم زیر نظر اساتید خبره آموزش های لازم را همچون سلفژ و هم خوانی ببینند.

این آهنگساز بیان کرد: در کنار بحث آموزشی، برنامه اجرای کنسرت را هم خواهیم داشت چرا که معتقدیم کنسرت نیز جز پروسه آموزش است بنابراین از هم اکنون در حال برنامه ریزی برای اجرای صحنه ای گروه کر و ارکستر هستیم به طوری که پیش بینی ما برای اجرای این گروه اواخر اردیبهشت سال آینده خواهد بود.

توکلی ادامه داد: گروه کُر زیر نظر آکادمی موسیقی «پنج خط» اداره و با رهبری شایا اسدی فعالیت خود را آغاز می کند.

این استاد دانشگاه در خاتمه با اشاره به شرایط فعلی ارکستر آکادمیک پایتخت گفت: ارکستر از شهریورماه امسال کار خود را با ٦٠ نوازنده آغاز کرده و تاکنون ضمن آموزش، قطعاتی از آهنگسازان برجسته همچون هایدن و ویوالدی را در تمرینات اجرا کرده که می توان گفت با اجرای این آثار، ارکستر پیشرفت چشمگیری داشته و صدای ارکستر قابل قبول است.

آزمون ورودی گروه کُر آکادمیک پایتخت ١٩ آذرماه برگزار می شود. بر این اساس علاقمندان برای شرکت در آن می توانند تا ١٥ آذرماه از ساعت١٠ تا ٢٠ جهت ثبت نام با آکادمی موسیقی «پنج خط» تماس حاصل کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب

یادداشت سردبیر

پربیننده ها

جشنواره موسیقی فجر سی و دو

کنسرت ها

سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر

پوشش رسانه ای کنسرت ها، نمایش و همایش ها، موسیقی هنری ایران

samandehi

logo-samandehi

بلیت کنسرت و نمایش

برگی از تاریخ موسیقی

 

RSS

فرم ورود

unicef.org
     
موسسه خیریه محک
 
موسسه خیریه بهنام دهش پور

دعوت به همکاری:

نیازمندی های موسیقی هنری ایران

پیام به این شماره تلگرام
09226521131

تلگرام