پوشش رسانه ای کنسرت ها، نمایش و همایش ها، موسیقی هنری ایران

samandehi

logo-samandehi

تازه های کتاب آلبوم

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتشار کتاب خاطرات باب دیلن

انتشار کتاب خاطرات باب دیلن
انتشار کتاب خاطرات باب دیلن

ترجمه جلد نخست کتاب «خاطرات باب دیلن» برنده جایزه نوبل ادبیات منتشر شد.

به گزارش ایسنا، کتاب «خاطرات باب دیلن: وقتی حالت بده کسی سراغت رو نمی‌گیره» با ترجمه محمدعلی برقعی در ۲۹۵ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قیمت ۲۰هزار تومان در انتشارات دنیای اقتصاد به چاپ رسیده است.

در نوشته پشت جلد کتاب درباره باب دیلن  می‌خوانیم: باب دیلن را می‌توان برجسته‌ترین و تأثیرگذارترین ترانه‌سرای نیم قرن اخیر آمریکا دانست که شعر و ترانه، پاره جدانشدنی تاریخ و فرهنگ آن است. این خواننده و شاعر آمریکایی، زبان و صدای تازه‌ای به کالبد بی‌جان موسیقی همه‌پسند دهه شصت آمریکا دمید. ترانه‌های او حاصل تفکر و ذهنیت شخصی‌اش بودند، اما مردم فکر می‌کردند دیلن از اعماق دل آن‌ها می‌خواند. لقب‌هایی مانند «صدای نسل نو» از این رو به او داده شد.

باب دیلن موسیقی فولک را از انحصار عده‌ای خاص که بیشتر به شکل سنتی راجع‌به ملوان‌ها و سربازها می‌خواندند درآورد، سبک فولک-راک را آفرید، آهنگ‌های طولانی را باب کرد و جوانان را به سوی شعر کشاند. علاوه بر موسیقی، در نقاشی، نویسندگی و فیلم‌سازی هم تجربه کسب کرد و در طول زندگی هنری خود توانست افتخارات زیادی از جمله دریافت جوایز اسکار، گلدن گلوب و گرمی را در کارنامه خود ثبت کند.

آکادمی علوم سوئد جایزه نوبل ادبیات را بدان جهت به باب دیلن داد که «از دل سنت ترانه‌سرایی آمریکا، بیان شاعرانه تازه‌ای درآورده است

کتاب «خاطرات باب دیلن: وقتی حالت بده کسی سراغت رو نمی‌گیره» با بخش‌های آماده شدن برای اجرا، سرزمین از دست‌رفته، صبحی دوباره، ای رحمت، رود یخ و باب دیلن به روایت تصویر همراه است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید