پوشش رسانه ای کنسرت ها، نمایش و همایش ها، موسیقی هنری ایران

samandehi

logo-samandehi

تازه های کتاب آلبوم

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پَرسه با نوای تار فرج‌نژاد منتشر شد/ طغیان در آرامش محض

پَرسه با نوای تار فرج‌نژاد منتشر شد/ طغیان در آرامش محض
پَرسه با نوای تار فرج‌نژاد منتشر شد/ طغیان در آرامش محض

قطعه «پرسه» با هنرمندی میدیا فرج نژاد نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی در قالب دومین اثر پروژه «عصیان» در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، میدیا فرج‌نژاد نوازنده تار و آهنگساز موسیقی ایرانی پروژه‌ای با عنوان «عصیان» طراحی کرده که قرار است قطعه‌های آن به صورت تدریجی منتشر و در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد. این پروژه شامل چندین قطعه‌ موسیقی با محوریت تار است که به صورت صوتی و تصویری ضبط و به تفکیک منتشر می‌شود. در نهایت هم همه‌ این آثار در قالب آلبومی به بازار ارائه خواهد شد.

نخستین گام این پروژه قطعه «تارَنگ» بود که پیشتر به صورت صوتی و تصویری منتشر شد و اکنون دومین قطعه از این پروژه با عنوانِ «پرسه» منتشر می‌شود. این قطعه در آواز اصفهان نواخته شده و صدابردارش پیمان توسلی است. آثاری که در قالب پروژه‌ «عصیان» ساخته می شوند، سعی در ایجاد فضایی موسیقایی مبتنی بر نغمات موسیقی اصیل ایرانی اما با رویکردی امروزی و نگاهی نوگرایانه را دارد.

بهزاد عبدی از آهنگسازان مطرح موسیقی، یادداشتی برای قطعه‌ی «پرسه» نگاشته که متن این یادداشت به این شرح است:

«قطعه‌ای که مثل رود جاری است، زلال است، نُت هایش دیدنی‌اند و پر از تصاویری است بی بدیل از ذهن سیال و چه بسا طغیانگر آهنگساز و نوازنده آن. این رود حتما به بی نهایت می‌رسد و ابدی است و تا دریا، دریاست این رود به او می‌پیوندد. جرعه‌ای از این رود نیوش کنی مست می‌شوی و همراهش می‌شوی.

قطعه فرم مستحکمی دارد و در عین حال منعطف. ایستاده بر سکوی کهن به آینده نظاره می‌کند و از حالات و رفتار موسیقی نو که همانا تصورات زیبای نوازنده است سرچشمه می‌گیرد. تکنیک اجرایی آن استفاده کمتر از دست راست (مضراب است) و چه خوب که از قلب فرمان می‌گیرد. درود بر میدیای عزیز که همواره خلاق است و طغیانش حتی در آرامشش هویداست.»

http://media.mehrnews.com/d/2017/04/05/0/2421705.mp3

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید