پوشش رسانه ای کنسرت ها، نمایش و همایش ها، موسیقی هنری ایران

samandehi

logo-samandehi

مقالات

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جایزه گرمی و موسیقی ایران

GrammyAwardsLogoMdm

واحد مرکزی خبر، بی بی سی: جایزه گرمى Grammy، که آکادمى ملى هنرها و صنایع ضبط موسیقی آمریکا هر ساله به تازه هاى جهان موسیقى و هنرمندان و فن آوران برگزیده این رشته هنری، اهدا مى کند، از مهم ترین جوایز موسیقى در آمریکاست. چهل و ششمین دوره اهداى این جوایز که قرار است روز هشتم فوریه در ورزشگاه استپل لس آنجلس برگزار شود در چهارصد و یک بخش مختلف از موسیقى پاپ و راک تا کلاسیک و موسیقى جهان و از طراحی و ساخت صفحات موسیقى تا کتاب هاى آوائی نامزدهائى را براى این جوایز اعلام کرده است.

چهل و ششمین دوره جایزه گرمى


آدرس سایت گرمی Grammy


در این مجموعه که بهترین کارها در فاصله اول اکتبر سال دو هزار و دو تا پایان سپتامبر دو هزار و سه را در بر مى گیرد، بیانسه (Beyonce)، جى زى (Jay-Z) و آوت کست (OutKast) فرل ویلیامز (Pharrell Williams) هرکدام با نامزدى براى شش جایزه در صدر فهرست نامزدهاى جوایز گرمى قرار دارند. در زمینه هاى دیگر هم کسانى مثل هیلارى کلینتون به خاطر اجراى آوائی کتابش تاریخ زنده و بیل کلینتون به خاطر آلبوم مشترکى که به همراهى سوفیا لورن و میخائیل گورباچف از پیتر و گرگ اثر پروکفیف منتشر کرده، نامزد دریافت جایزه گرمى هستند. اما امسال در بخش موسیقى جهان براى اولین بار دو آلبوم از ساخته هاى موسیقى پردازان ایرانى در میان پنج نامزد دریافت جایزه گرمى هستند. یکى آلبوم بى تو به سر نمى شود کار مشترک محمد رضا شجریان، حسین علیزاده، کیهان کلهر و همایون شجریان و دیگرى آلبوم باران از مجموعه غزل، بداهه نوازى هاى مشترک کیهان کلهر کمانچه نواز ایرانی و شجاعت حسین خان سیتار نواز و موسیقى پرداز سرشناس هند. محمد رضا شجریان در گفتگویی از انتخاب این دو قطعه ابراز خوشوقتى کرد و گفت اگر متخصصان موسیقى جهان با کار هنرمندان ایرانى آشنا مى شدند سال ها پیش از این باید آنها را نامزد جوایز بین المللى مى کردند. به گفته او این موسیقى همیشه حرفى براى گفتن در عرصه جهانى داشته است، اما نبود مدیریت درست براى ارائه آن باعث عدم توجه کارشناسان شده است. آقاى شجریان گفت زحمات ایزابل (سوفر) مدیر تازه برنامه هاى آنها، در معرفى موسیقى ایران و انتخاب این دو اثر به عنوان نامزدهاى جایزه گرمى امسال موثر بوده است.

بیست و چهارم آذر ماه هشتاد و دو

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب

یادداشت سردبیر

پربیننده ها

جشنواره موسیقی فجر سی و دو

کنسرت ها