پوشش رسانه ای کنسرت ها، نمایش و همایش ها، موسیقی هنری ایران

samandehi

logo-samandehi

مقالات

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نقش موسیقی و اثر آن بر حافظه

واحد مرکزی خبر، مهر: گوش دادن اصولی به موسیقی بحثی است که باید بسیار بیشتر از این ها به آن پرداخته شود، چون تاثیر مستقیم روی حافظه، سیستم عصبی و سیستم شنوایی دارد. علی صحرا نورد که به عنوان دبیر سمینار دو روزه موسیقی برای ذهن، با موضوع دستیابی به هوشیاری برتر ازطریق گوش دادن فعال، که از عصر روز گذشته فعالیتش را آغاز کرده است، در افتتاحیه این برنامه، به ایراد سخنرانی و تبیین اهداف برگزاری سمینارپرداخت ضمن بیان این مطلب، در بخشی از سخنرانی خود افزود: با گوش دادن به بعضی موسیقی ها، که با برنامه ریزی های خاص انتخاب شده اند، می توانیم تاثیر مثبت روی حافظه، سیستم عصبی و شنوایی را شاهد باشیم.

در این سمینار دو روزه که به همت  انتشارات جیحون در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار شده است، جمعی از استادان موسیقی و پزشکان حضور یافتند. دکتر داریوش صفوت در باب تاثیر موسیقی بر ذهن به ایراد سخنانی پرداخت. همچنین دکتر خشایار فخریان راجع به تاثیراث موسیقی بر روان صحبت کرد. در این دو سخنرانی، مباحثی چون صدا و اثرات آن بر مغز، موسیقی و اثرات آن بر مغز، هوشیاری برتر، گوش دادن فعال، موسیقی درمانی و موسیقی برای ذهن، موسیقی برای ذهن برای چه کسانی مفید است؟ ، موسیقی برای ذهن و کودکان و مبانی علمی موسیقی برای ذهن مطرح شد.

نهم مرداد هشتاد و سه

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید