پوشش رسانه ای کنسرت ها، نمایش و همایش ها، موسیقی هنری ایران

samandehi

logo-samandehi

مقالات

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سرگشاده به خانه موسیقی ایران

واحد مرکزی خبر، موسیقی هنری ایران:

رونوشت به خانه موسیقی ایران

(این نوشته در تاریخ هفدهم آبان هشتاد و سه، به صورت پست الکترونیک و فکس به خانه موسیقی ایران، خبرگزاری مهر و ایسنا ارسال شد)

اساتید موسیقی ایران در زمان گذشته زحمات بسیاری برای موسیقی ایران کشیدند، و لازم است ما نیز احترام به این بزرگان را فراموش نکنیم. در این نوشته کوتاه به نکته ای اشاره داریم که بسیار اهیمیت دارد. دیروز برنامه ای از شبکه چهار سیما پخش شد که به بناهای تاریخی اصفهان اشاره داشت. در یکی از این بناها، به مقبره اساتید هنر اصفهان پرداخته شد که زمانی آثاری بی بدیل خلق می کردند. در بخشی از یکی از این اماکن تاریخی به مقبره استاد نایب اسداله، یگانه نوازنده نی، اشاره شد که متاسفانه به دلیل جدول بندی و ساخت پیاده رو و باغچه در این مکان، مقبره در پیاده رو قرا گرفته و بر روی آن سنگفرش شده بود. همانند آنچه که هم اکنون در پیاده روهای شهرمان می بینیم. تنها نشانه آن رویش گیاه به صورت مستطیل در اطراف قبر بود که همانند یک قاب قبر را در برگرفته بود. که البته پس از زمان کوتاهی و بر اثر عبو و مرور آن نیز از بین خواهد رفت. نه نشانی و نه نوشته ای برای مشخص بودن آرامگاه استاد بزرگ نی ایران، وجود نداشت.

با توجه به اینکه این وضعیت به هیچ وجه برازنده استاد بزرگ موسیقی کشورمان نیست، از مسئولین محترم خانه موسیقی ایران خواهانیم به این مسئله رسیدگی کنند.

با سپاس از زحمات این عزیزان در خانه موسیقی ایران.

رضا کلانتری، مدیریت سایت موسیقی هنری ایران

هجدهم آبان هشتاد و سه

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید