پوشش رسانه ای کنسرت ها، نمایش و همایش ها، موسیقی هنری ایران

samandehi

logo-samandehi

کنسرت ها

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آقای سماع به قونیه می‌رود

آقای سماع به قونیه می‌رود
آقای سماع به قونیه می‌رود

امیر حسین حسنی‌نیا کنسرت «صلح آقای سماع» را در شهر قونیه اجرا می‌کند.

به گزارش ایسنا، این اجرا که هفته‌ی گذشته در «خوی» روی صحنه رفت؛ حالا در قونیه در حضور نواده‌ی مولانا به دو زبان فارسی و ترکی اجرا خواهد شد.

رپرتوار کنسرت پیش رو شامل بداهه‌نوازی و اجرای قطعاتی از آلبوم «آقای سماع» و «راز آوری» (آلبوم جدید آقای سماع) به صورت تکنوازی و آواز خواهد بود.

امیرحسین حسنی‌نیا در این‌باره توضیح داد: موسیقی تلفیقی ارائه شده در این برنامه قرار است، پلی میان دو جهان یا دو فرهنگ باشد. این همان تضاد کوانتومی قضیه است؛ درست مثل دو ذره که همدیگر را نمی‌بینند اما نسبت به وجود آن دیگری اهمیتی قائل هستند. دو نوع موسیقی و دو شهر تلفیق شده‌اند. این مسیر گروهی است که برای سفر صلح می‌روند.

او ادامه داد: در بخشی از این اجرا موسیقی پنتاتونیک، در بخشی موسیقی جاز در ترکیب با موسیقی ایرانی اجرا می‌شود. اشعار همگی از مولوی انتخاب شده‌اند. از نکات جالب این اجرا در شهر قونیه آن است که علاوه بر زبان فارسی به زبان ترکی استانبولی هم کارهایی خوانده خواهد شد.

حسنی‌نیا همچنین درباره‌ی دلیل برگزاری کنسرت قونیه نیز گفت: حالا خود قونیه هم در مرکزیتی قرار دارد که جنگ به آن نزدیک است. از سوی دیگر این شهر هم پر از اختلافات فرهنگی مختلف است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید