پوشش رسانه ای کنسرت ها، نمایش و همایش ها، موسیقی هنری ایران

samandehi

logo-samandehi

آخرین مطالب

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

کنسرت "نوای مخالف" در جشنواره موسیقی فجر اجرا می شود

موسیقی هنری ایران: کنسرت گروه موسیقی "نوای مخالف" به سرپرستی مسعود نجفی در بخش جنبی بیست و ششمین جشنواره موسیقی فجر برگزار می شود.

سرپرست گروه موسیقی "نوای مخالف" با اعلام این خبر در توضیح کم و کیف برگزاری این کنسرت به خبرنگار مهر، گفت : پس از دو سال وقفه در اجرای صحنه گروه "نوای مخالف" و بازنگری برتکنیک های نوازندگی و همچنین تغییر در تکنیک های نوازندگی، تصمیم گرفتیم امسال با قطعات جدید و تغییر در فرم اجرا در بخش جنبی جشنواره موسیقی شرکت کنیم و برای تازه ترین اجرای این گروه موسیقی قطعات جدید به آهنگسازی خودم را آماده کرده ام.

مسعود نجفی در ادامه افزود : مجموع قطعات گروه موسیقی " نوای مخالف" در دو دستگاه شور و دشتی ساخته شده است که از آن جمله می توان به قطعات "وصل عشق"، "مجنون" و "سرخوشان" براشعاری از مولانا اشاره کرد.

وی در ادامه صحبت های خود به تغییر فرم در شیوه اجرای این قطعات اشاره کرد و گفت : سازبندی این اجرا تغییر نکرده است اما در فرم اجرای فطعات تغییرات اساسی اعمال کرده ام و از ریتم موسیقی ایرانی در جذاب تر کردن ملودی ها و پر تحرک شدن آنها فعالیت بسیاری انجام داده ام به گونه ای که مورد پسند و توجه مخاطب عام و همچنین اهالی موسیقی قرار گیرد.

این نوزانده سنتور در پایان افزود : به تازگی کتاب برای آموزش سنتور نوشته ام در این کتاب قطعاتی از ملودی های موسیقی محلی و ملی را برای موسیقی دوصدایی مطرح کرده ام و به زودی توسط نشر هستان منتشر می شود.

لازم به ذکر است گروه موسیقی "نوای مخالف" در بیست و چهارمین جشنواره موسیقی فجر موفق به دریافت رتبه سوم در بخش رقابتی موسیقی سنتی شد.

دوم دی هشتاد و نه

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

ثبت‌نام ۱۸۱گروه برای شرکت در جشنواره موسیقی فجر

موسیقی هنری ایران: ۱۸۱ گروه برای شرکت در بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر ثبت‌نام کردند.

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، با اعلام پایان فراخون بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، ۱۸۱ گروه تقاضای خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده یا فرم ثبت‌نام تحویل داده‌اند در حالی که این آماردر سال گذشته ۱۳۰ گروه بوده است.

در بخش رقابتی این جشنواره ۷۹ اثر به دبیرخانه ارسال شده است، دربخش رقابتی کلاسیک ایرانی ۴۹ گروه، بخش رقابتی کلاسیک غیر ایرانی ۱۴ گروه و در بخش رقابتی آواز جمعی ۷۰ گروه بوده است.

بخش آهنگسازی این جشنواره در مجموع ۱۰۲ اثر به دبیرخانه ارسال شدهاست که در بخش آهنگسازی کلاسیک غیر ایرانی ۴۰ اثر، پایان‌نامه‌ها ۲۳ اثر، بخش موسیقی ایرانی با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی ۳۹ اثر از سراسر کشور برای شرکت در این جشنواره نام‌نویسی کرده‌اند.

تعداد گروه‌های متقاضی شرکت در بخش رقابتی بیست وهفتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری دارد. آمار اعلام شده براساس ثبت‌نام گروه‌های موسیقی داخلی است و تعداد گروه‌های شرکت کننده از سایر کشورهای جهان به زودی اعلام خواهد شد.

بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر به دبیری «حسن ریاحی»از ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه  سال ۱۳۹۰ در تهران و چند شهرستان برگزار می‌شود.

یازدهم دی ماه نود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

۶۹ گروه شهرستانی متقاضی شرکت در جشنواره موسیقی فجر هستند

موسیقی هنری ایران: ۶۹ گروه شهرستانی متقاضی شرکت در بیست و هفتمینجشنواره بین‌المللی موسیقی فجر هستند.

به گزارش خبرنگار موسیقی باشگاه خبری فارس «توانا»، با پایانفراخوان بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر حضور پررنگ گروه‌هایشهرستانی در بخش رقابتی جشنواره موسیقی فجر اعلام شد.
در بخش رقابتی جشنواره موسیقی فجر ۶۹ گروه شهرستانی خواهانشرکت در بیست و هفتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر شده‌اند.

در این بخش ۴۱ گروه شهرستانی و ۳۸ گروه تهرانی فرم ثبت نامجشنواره را پر کرده‌اند. در بخش رقابتی کلاسیک ایرانی ۲۸ گروه شهرستانی و ۲۱ گروه تهرانی،کلاسیک ایرانی غیر ایرانی ۷ گروه شهرستانی و ۷ گروه تهرانی و در بخش رقابتی آواز جمعی۶ گروه شهرستانی و ۱۰ گروه تهرانی حضور خود را اعلام کرده‌اند. همچنیندر بخش آهنگسازی، ۲۸ گروه شهرستانی و ۷۴ گروه تهرانی خواهان شرکت در این بخش بوده‌اند.در بخش آهنگسازی کلاسیک غیر ایرانی ۱۲ اثر از شهرستان، ۲۸ اثر از تهران، در بخشپایان نامه ۳ اثر از شهرستان و ۲۰ اثر از تهران، در بخش ویژه موسیقی ایرانیبا موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی ۱۳ اثر از شهرستان و ۲۶ اثر از تهران به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است. آمار اعلام شده براساس ثبت نام گروه‌های موسیقیداخلی است و تعداد گروه‌های شرکت‌کننده از سایر کشورهای جهان به زودی اعلام خواهدشد.

بیست و هفتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر به دبیری «حسنریاحی» از ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه سال ۱۳۹۰ در تهران و چند شهرستان برگزار می‌شود.

یازدهم دی ماهنود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

جوانان و پیشکسوتان دوشا دوش هم روی صحنه می روند

موسیقی هنری ایران: جشنواره موسیقی فجر، در راه است و خبرها حاکی از استقبال چشمگیر مردم از برخی بخش های جشنواره است که منتهی به فروش صد درصدی بلیت بعضی گروه ها در همان روزهای نخست شده است. امسال هم مانند سالهای گذشته بخش پاپ پر فروش ترین بخش جشنواره بوده و پس از آن بخش گروه های بین الملل قرار دارد.

اما یکی از نکاتی که برخی آن را ضعف جشنواره موسیقی فجر می دانند، شرکت نکردن پیشکسوتان است. اما به نظر می رسد امسال توازن رعایت شده و چهره های شناخته شده ای از جمله کیوان ساکت، جلال ذوالفنون و خوانندگان مطرحی چون سینا سرلک، حسین مختاباد و... هم حضور دارند. اما بی تردید نمی توان انکار کرد که گروه های جوان حضور چشمگیرتری در جشنواره دارند که این موضوع نشان می دهد دست اندرکاران و سیاستگزاران جشنواره، در پی سرمایه گذاری و فراهم کردن فرصت برای جوانان است. به ویژه اینکه در ایران به روی صحنه آمدن یک گروه موسیقی، مستلزم هزینه زیاد و فراهم آمدن امکانات بسیاری است و یک گروه جوان به راحتی نمی تواند پشتیبان مالی برای خود دست و پا کند. بنابراین جشنواره می تواند فرصتی باشد که در اختیار گروه های جوانی قرار بگیرد که بیشتر به حمایت نیاز دارند.

اما این توجه به جوانان به همین جا ختم نشده و بخشی از بلیت‌های بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر به صورت تخفیف ویژه در اختیار هنرمندان و دانشجویان قرار گرفته است، البته اجراهای گروه‌های پاپ و اجراهای برج میلاد شامل این تخفیف ها نیستند. اما دانشجویان رشته موسیقی با ۵۰ درصد تخفیف، دانشجویان سایر رشته ها با ۳۰ درصد تخفیف و هنرمندان موسیقی با ۲۵ درصد تخفیف می‌توانند بلیت‌های مورد نظر خود را خریداری کنند.

به گفته علی ترابی دبیر اجرایی جشنواره موسیقی فجر، بلیت کنسرت ها در مقایسه با همان اجراها در خارج از جشنواره، ارزانتر هستند و این قیمت ارزانتر هم در مورد تمام بخش ها و همه گروه ها صدق می کند و آن هم به این دلیل است که قشر کم درآمدتر جامعه هم بتوانند از این برنامه ها استفاده کنند و صرفا محدود به گروه خاصی از جامعه نباشد.

بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر در ۶شاخه کلاسیک ایرانی، کلاسیک غیرایرانی، آواز جمعی، آهنگسازی، پایان‌نامه و بخش ویژه موسیقی ایرانی با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی ۲۴ تا ۳۰بهمن ماه برگزار می‌شود.

فرزین دالایی

بیست و پنجم بهمن نود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

کنسرت "پریشاد" در جشنواره فجر برگزار می شود

موسیقی هنری ایران: کنسرت گروه موسیقی "پریشاد" به سرپرستی پریچهر خلوتی در بخش جنبی بیست و ششمین جشنواره موسیقی فجر اجرا می شود.

سرپرست این گروه موسیقی ضمن اعلام این خبر در توضیح جزئیات برگزاری این کنسرت به خبرنگار مهر گفت : در این کنسرت دو اجرا خواهیم داشت که یکی ویژه بانوان است ودر این اجرای عمومی مهرداد شهسواری به عنوان خواننده و رضا تاجبخش تنظیم قطعات را به عهده دارد .

پریچهر خلوتی در ادامه به قطعاتی که در این کنسرت اجرا می شود اشاره کرد و گفت : دو قطعه از آثار جدید خودم اجرا خواهد شد و همچنین قطعه "ای ایران" ساخته محمد سریر که در گذشته با آواز محمد نوری اجرا شده است به روی صحنه خواهد رفت . بخش دیگر این اجرا به برخی قطعات در مایه اصفهان و آثاری از بابک بیات اختصاص دارد.

وی در پایان افزود : البته در اجرای ویژه بانوان دو قطعه شاد به اضافه مجموع قطعاتی که برای اجرا در نظر گرفته ایم به روی صحنه خواهد رفت.

دهم دی ماه هشتاد و نه

آخرین مطالب

یادداشت سردبیر

پربیننده ها

جشنواره موسیقی فجر سی و دو

کنسرت ها

سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر

بلیت کنسرت و نمایش

 

RSS

فرم ورود

unicef.org
     
موسسه خیریه محک
 
موسسه خیریه بهنام دهش پور

دعوت به همکاری:

نیازمندی های موسیقی هنری ایران

پیام به این شماره تلگرام
09226521131

تلگرام