پوشش رسانه ای کنسرت ها، نمایش و همایش ها، موسیقی هنری ایران

samandehi

logo-samandehi

موسیقی سنتی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رادیو فرهنگ مهمان حسین دهلوی می شود

رادیو فرهنگ مهمان حسین دهلوی می شود
رادیو فرهنگ مهمان حسین دهلوی می شود

رادیو فرهنگ ۸ مهرماه در برنامه «نام آوران ایران زمین» به محضر حسین دهلوی نوازنده و آهنگساز پیشگام موسیقی ایرانی می رود و با وی به گفتگو می نشیند.

به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه «نام آوران ایران زمین» هر پنجشنبه ساعت ۲۱ از گروه تاریخ و اندیشه پخش می شود و به گفتگو با چهره های فرهنگی و تاثیرگذار در حوزه های مختلف هنری و علوم انسانی اختصاص دارد.

در برنامه این هفته به مناسبت سالروز تولد حسین دهلوی، رادیو فرهنگ میزبان این استاد بزرگ موسیقی می شود و با وی گفتگوی اختصاصی خواهد داشت.

حسین دهلوی هفتم مهر ماه سال ۱۳۰۶ در تهران متولد شد، وی آموزش موسیقی را در پنج سالگی نزد پدرش معزالدین دهلوی که از شاگردان مرحوم علی اکبرخان شهنازی نوازنده و ردیف دان نامدار تار و فرزند میرزا حسینقلی بود، آغاز کرد ولی چندان دوامی نیاورد و دهلوی کودک بعد از رها کردن این ساز در ۹ سالگی و به تشویق مادرش به سمت ساز ویولن و آموزش آن نزد پدرش رفت. دهلوی دوره اول ویولن را نزد پدر فراگرفت و سپس دوره دوم (ردیف راست کوک) را نزد ابوالحسن صبا گذرانید و وارد هنرستان موسیقی شد و از آن پس به فراگیری علمی موسیقی گرایش پیدا کرد.

کارشناس مجری این برنامه علی عظیمی نژادان و تهیه کننده آن رکسانا حمیدی است که پنجشنبه ها از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ و ای ام ردیف ۵۸۵ پخش می شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب

یادداشت سردبیر

پربیننده ها

جشنواره موسیقی فجر سی و دو

کنسرت ها

سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر

بلیت کنسرت و نمایش

برگی از تاریخ موسیقی

 

RSS

فرم ورود

unicef.org
     
موسسه خیریه محک
 
موسسه خیریه بهنام دهش پور

دعوت به همکاری:

نیازمندی های موسیقی هنری ایران

پیام به این شماره تلگرام
09226521131

تلگرام