پوشش رسانه ای کنسرت ها، نمایش و همایش ها، موسیقی هنری ایران

samandehi

logo-samandehi

موسیقی سنتی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کنسرت و سخنرانی مجید ناظم‌پور در کشور تونس

کنسرت و سخنرانی مجید ناظم‌پور در کشور تونس
کنسرت و سخنرانی مجید ناظم‌پور در کشور تونس

به دعوت وزارت فرهنگ کشور تونس و با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، مجید ناظم پور نوازنده عود و پژوهشگر موسیقی، درتاریخ سی‌ام مهر و دوم آبانماه در دانشگاه موسیقی کشور تونس به نوازندگی و سخنرانی خواهد پرداخت.

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس، مجید ناظم‌پور نوازنده عود و پژوهشگر موسیقی سی‌ام مهرماه در کشور تونس به اجرای موسیقی پرداخته و در موضوع «مروری بر تاریخ موسیقی شرق» و «اشتراکات و اختلافات بین موسیقی عربی و ایرانی» سخنرانی خواهد کرد.

ناظم‌پور در این اجرا با ساز «بربت» با همراهی «دف» به نوازندگی سمیرا آمیزطبع قطعاتی از ساخته‌های خود از جمله: تصنیف «وداع» به خوانندگی خود، «تمدن خراسان» «راز ساحل»  «رهگذر» «تابلوهای یک زندگی» و بخشی نیز با «بداهه نوازی» در دستگاه‌های ایرانی به روی صحنه خواهد رفت.

این نوازنده عود در ادامه برنامه خود به سخنرانی در دو بخش «مروری بر تاریخ موسیقی شرق» و «اشتراکات و اختلافات بین موسیقی عربی و ایرانی» خواهد پرداخت.

این برنامه به دعوت وزارت فرهنگ کشور تونس و با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در این کشور در تاریخ سی‌ام مهر و دوم آبانماه در دانشگاه موسیقی کشور تونس  برگزار می‌شود.

مجید ناظم‌پور تاکنون درکشور های مختلف سخنرانی و کنسرت داشته است. وی تاکنون آلبوم‌ها و کتابهای متعددی از جمله کتاب «داستان بربت» (مروری بر تاریخ پنج هزار ساله ساز عود) «کاربرد موسیقی در هیپنوتیزم درمانی و مراقبه» «مهارت عودنوازی» (آموزش نوازندگی عود در 6جلد) «مجموعه قطعاتی برای ساز عود» و آلبوم‌های «فلسفه» «حکمت» «راز ساحل» «کنسرت بربت» «زریاب» و «مردی برای تمام فصول» را منتشر کرده است.

از جمله فعالیت‌های شاخص این هنرمند می‌توان به داوری بین‌المللی مسابقات عود در کشور های عربی، سخنرانی و نوازندگی در فستیوال های تخصصی عود در کشور های سوریه، مراکش، عمان، قطر، الجزایر، تونس، لبنان و اتریش و نیز بازسازی سازهای فراموش شده قدیم ایران اشاره کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب

یادداشت سردبیر

پربیننده ها

جشنواره موسیقی فجر سی و دو

کنسرت ها

سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر

بلیت کنسرت و نمایش

برگی از تاریخ موسیقی

 

RSS

فرم ورود

unicef.org
     
موسسه خیریه محک
 
موسسه خیریه بهنام دهش پور

دعوت به همکاری:

نیازمندی های موسیقی هنری ایران

پیام به این شماره تلگرام
09226521131

تلگرام