ساخت انیمیشنی با استفاده از ۱۳ قطعه شهرداد روحانی

شهداد روحانی
شهرداد روحانی
ساخت انیمیشنی با استفاده از ۱۳ قطعه شهرداد روحانی
بر اساس ۱۳ قطعه از ساخته‌های شهرداد روحانی یک انیمیشن ۱۰ دقیقه‌ای به کارگردانی بابک و بهنود نکویی طراحی و ساخته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهرداد روحانی درباره ۱۳ قطعه خود که توسط ارکستر سازهای زهی در پراگ و براتیسلاوا اجرا شده‌ و قرار است در آینده‌ به صورت یک آلبوم منتشر شوند، گفت: یکی از رشته‌های مورد علاقه من موسیقی فیلم بوده و قطعاتی که می‌نویسم در عین رعایت قوانین بین‌المللی آهنگسازی، می‌تواند دست مایه ساخت یک اثر تصویری قرار بگیرد. این مجموعه نیز با همین نگاه ساخته شده و هر قطعه نامی دارد که از میان آنها می توان به «اسب ایرانی»، «جشن دهقان» و «قطره‌های باران» اشاره کرد.

این آهنگساز و رهبر ارکستر درباره اهمیت تولید یک اثر بصری به صورت انیمیشن بر اساس این قطعات گفت: معتقدم این کار، می‌تواند یک تجربه تازه برای مخاطبان و بخصوص مخاطبان غیرایرانی باشد و فرهنگ و هنر کشور و البته استعدادهای ایرانی را به جهان معرفی کند.

روحانی درباره همکاری با برادران نکویی که قرار است این انیمیشن را طراحی کنند، گفت: با کیفیت کار برادران نکویی و استودیو گنبد کبود آشنا هستم. از شیوه‌ کار و ایده‌هایشان لذت می‌برم و معتقدم انیمیشنی قابل ارائه در عرصه بین‌المللی تولید خواهند کرد. استعداد، تلاش و عشقی که آنها به کارشان دارند مرا مشتاق کرد که با آنها همکاری کنم و در پیشبرد این کار همراهشان باشم.

همچنین بابک نکویی درباره ساخت انیمیشن بر اساس قطعات شهرداد روحانی توضیح داد: ساخته‌های وی کاملا تصویری و روایتگر است. شروع، پایان و اوج و فرودهای موسیقی آقای روحانی این امکان را فراهم می‌کند که بتوان یک روایت بصری جذاب ارائه کرد.

بهنود نکویی نیز روحیه و منش شهرداد روحانی را دلیل این همکاری دانست و گفت: توجه او به استعدادهای جوان، روحیه حمایتگر و وقت و فرصتی که برای انجام کار در اختیار می‌گذارد، یکی از دلایل اصلی ما برای این همکاری بوده است.

بر اساس توضیحات نکویی، بخش‌هایی از قطعات نامبرده برای ساخت انیمیشن مورد نظر استفاده خواهد شد و در صورت نیاز ممکن است در سازبندی یا اجرای آن تغییراتی ایجاد شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • آخرین ویرایش در یکشنبه, 06 دی 1394 01:24
 • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت