شهرداد روحانی گزیده آثارش را در ساری اجرا می‌کند

شهرداد روحانی گزیده آثارش را در ساری اجرا می‌کند شهرداد روحانی گزیده آثارش را در ساری اجرا می‌کند ایلتا

شهرداد روحانی گزیده‌ای از ساخته‌هایش را در قالب یک رسیتال پیانو در سالن سلمان هراتی شهر ساری به اجرا درمی‌آورد.

شهرداد روحانی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره کنسرت تازه‌اش گفت: در این کنسرت آثاری که خودم ساخته‌ام را 14 اردیبهشت با همراهی آرش اسلامی که نوازنده سازهای کوبه‌ای است؛ در ساری اجرا خواهم کرد.

وی در ادامه افزود: من سال‌های طولانی است که چنین اجراهایی را در شهرستان‌‌ها برگزار می‌کنم و اصلا برنامه جدید و غافلگیرکننده‌ای برایم محسوب نمی شود. من در تمام شهرستان‌های کشورمان چنین اجراهایی را روی صحنه برده‌ام و تنها در ساری کنسرت برگزار نکرده بودم که خوشبختانه در این برنامه در خدمتشان خواهم بود.

این آهنگساز همچنین عنوان کرد: همواره گفته‌ام متاسفانه تمام فعالیت‌های هنری در پایتخت متمرکز شده و برای کسانی که در استان‌های دیگر و شهرستان‌ها زندگی می‌کنند بسیار سخت است برای دیدن این برنامه‌های فرهنگی به پایتخت بیایند. درنتیجه من تصمیم گرفتم خودم به شهرستان‌ها بروم و آثار خودم را برای عزیزانی که در شهرستانها هستند، اجرا کنم.

شهرداد روحانی در ادامه گفت: پیام‌های بسیار زیادی از شهرهای مختلف همواره دریافت می‌کنم که می گویند ای کاش می‌شد چنین برنامه‌هایی در شهرها هم اجرا می شد و من نیز در پاسخ به آنها تصمیم به اجرای گزیده‌ای از آثارم در قالب برنامه‌های رسیتال پیانو در شهرستان‌ها گرفته‌ام.

وی درباره تفاوت‌های اجرا در شهرهای دیگر گفت: در شهرستان‌ها امکانات بسیار محدودتری برای برگزاری کنسرت وجود دارد و کنسرت‌ها در سالن‌های جمع و جورتری برگزار می‌شود؛ به همین دلیل معمولا فاصله با مخاطبان بسیار کمتر است و همواره حس و حال بسیار قوی‌تری در حین اجرا به وجود می‌آید. همچنین از آنجا که چنین برنامه‌ها و کنسرت‌هایی در بسیاری از شهرستان‌ها وجود ندارد برای آنها بسیار تازگی دارد و استقبال از برنامه واقعا فوق‌العاده است. همچنین قدردانی که از این برنامه‌ها می‌شود در نوع خود فوق‌العاده است و این ابراز احساسات برای خود من نیز بسیار جالب و عزیز بوده و هست.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 31 فروردين 1396 19:35
 • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت