اجرای شادیانه‌های موسیقی دوازده اقلیم ایران

کنسرت سازینه کنسرت سازینه

اجرای شادیانه‌های موسیقی دوازده اقلیم ایران در کنسرت سازینه

گروه سازینه به سرپرستی پیمان بزرگ‌نیا فردا شب کنسرتی را با اجرای موسیقی‌هایی از دوازده‌اقلیم کشورمان در تالار وحدت روی صحنه خواهد برد.

به گزارش ایلنا، گروه موسیقی نواحی «سازینه» 6 دی رپتواری از 12 منطقه مختلف کشورمان را در تالار وحدت در قالب کنسرت به اجرا درخواهد آورد.

زهرا همتی (مدیرعامل موسسه فروغ فلق) که تهیه‌کنندگی این کنسرت را برعهده دارد، گفت: در این کنسرت تمام موسیقی‌های دوازده اقلیم اصیل، دوازده ساز اصیل و دوازده آئین محلی بومی را در یک برنامه هنری تقدیم مخاطبان خواهیم کرد.

وی در ادامه افزود: گروه سازینه با دعوت از نوازندگان و خنیاگران برجسته اقوام، یعنی جوانان در کنار پیشکسوتان و خبرگان موسیقی مناطق به اجرای اصلی‌ترین بخش‌های رپرتوار موسیقایی اقوام می‌پردازد. اشتراکات فرهنگی بین اقوام، در مناطق سرحدی که باعث آمیزش موسیقی و ترکیب خرده فرهنگ‌ها می‌شود، اصلی‌ترین دغدغه برگزارکنندگان این کنسرت برای گروه موسیقی سازینه و موسسه فرهنگی هنری فروغ فلق است.

 همتی همچنین عنوان کرد: موضوع اجرای کنسرت ۶ دی ماه، شادیانه‌های اقوام است و نوع سازبندی گروه متشکل از سازهای بومی مناطق است. سازهایی چون سرنا، نرم نای، سه تار قشقایی، دهل، دایره، له لوا، دوتار، نی انبان و... از شرق و غرب و جنوب و شمال ایران و حدود سی ترانه از اقوام بطور پیوسته اجرا می‌شود. این اجرا با حمایت مالی و معنوی گروه شرکتهای گلدیران است. جای بسی خرسندی است که اعتماد سرمایه‌گذاران به عنوان اسپانسر این اجرای به دست‌اندرکاران و اجرای موسیقی فاخر ایرانی انرژی مضاعف می‌بخشد. امیدوارم این تعامل الگویی برای صاحبان دیگر صنایع تجاری باشد.

کنسرت گروه سازینه ششم دی‌ماه از ساعت ٢١: ٣٠ در تالار وحدت برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای تهیه بلیت‌های این کنسرت می‌توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت