برگزاری سمیناری با عنوان «نسل ما و موسیقی»

برگزاری سمیناری با عنوان «نسل ما و موسیقی» برگزاری سمیناری با عنوان «نسل ما و موسیقی»

برگزاری سمیناری با عنوان «نسل ما و موسیقی»

تنوع ذائقه موسیقى در ادوار مختلف، تاثیر نبود یک رسانه معتبر در موسیقى، نبود کپى رایت، تاثیر تکنولوژى، کمرنگ شدن چهره‌هاى معتبر موسیقى و معرفى دوره‌هاى آموزشى جدید مهندسی صدا از جمله مباحثی است که در سمینار «نسل ما و موسیقی» مطرح می‌شود.

به گزارش ایلنا، آیدین الفت، مدیر مجموعه شهر صدای پارسیان با اعلام خبر برگزاری سمینار «نسل ما و موسیقی» توضیح داد: «پویا نیکپور از جمله هنرمندانی است که در سوابق کاری او رهبری ارکستر کنسرت و آهنگسازی آثار بسیاری از خوانندگان شناخته شده پاپ کشورمان وجود دارد . از این رو تصمیم گرفتیم با در نظر گرفتن این فعالیت‌های درخشان، کارگاه‌هایی آموزشی به میزبانی مجموعه برگزار کنیم که برپایی «کارگاه موسیقی جَز» و کارگاه «رهبری ارکستر کنسرت موسیقی پاپ» از جمله فعالیت‌های آینده‌مان است. اما پیش از برگزاری این کارگاه‌ها قرار است روز جمعه چهارم خرداد،  سمیناری تخصصی به نام «نسل ما و موسیقی» در مجموعه شهر صدای پارسیان برگزار شود. 

او درباره جزییات این سمینار گفت: تنوع ذائقه موسیقى در ادوار مختلف، تاثیر نبود یک رسانه معتبر در موسیقى، نبود کپى رایت در موسیقى ایران، وجود موانع مختلف در بحث موسیقى، تاثیر تکنولوژى بر موسیقى، کمرنگ شدن چهره‌هاى معتبر موسیقى و معرفى دوره‌هاى آموزشى جدید مهندسی صدا به سرپرستی بنده از جمله موضوعاتی است که در این سمینار مورد توجه قرار خواهد گرفت.

الفت در پایان تصریح کرد: مجموعه شهر صدای پارسیان به هیچ عنوان دنباله‌روی روش متداول و سنتی آموزشگاه‌ها ومراکز تولید آثار موسیقایی نیست. ما به دنبال تغییر فرهنگِ دید به موسیقی و حوزه مهندسی صدا هستیم تا بتوانیم نگرش مخاطبان به موضوع مهم «صدا در موسیقی» را که هنوز با استاندارهای جهانی فاصله دارد، تغییر دهیم. 

سمینار«نسل ما و موسیقی» با سخنرانی پویا نیکپور ساعت ۱۷ روز جمعه چهارم خرداد در مجموعه شهرصدای پارسیان به آدرس خیابان استاد مطهرى، خیابان میرعماد، خیابان دوم، پلاک ٢٢، ساختمان سَدا برگزار می‌شود. 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید