روزهای شلوغ موسیقی در تالارهای وحدت و رودکی، تیر ماه نود و یک

نوشته شده توسط رضا کلانتری Posted in کنسرت ها بازدید: 705

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

روزهای شلوغ موسیقیدر تالارهای وحدت و رودکی

موسیقی هنری ایران: مجموعهتالارهای بنیاد فرهنگی هنری رودکی در تیرماه جاری پرکارترین روزهای خود را بااجرای گروه‌های موسیقی پشت سر خواهند گذاشت.

به گزارش خبرنگار بخشموسیقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در حالی که کنسرت «ارکستر مجلسیارمنستان» به رهبری لوریس چکناواریان همچنان تا اول دوم تیرماه در تالار وحدتادامه دارد، با فاصله کوتاهی از آن از در تاریخ چهارم تیرماه کنسرت دونوازی حسینعلیزاده و پژمان حدادی در این تالار آغاز خواهد شد.

این دو هنرمند درکنسرت «آن و آن» که تاکنون در شهرستان‌های مختلفی برگزار شده است، از ۴ تا ۶ و از۸ تا ۹ تیرماه ساعت ۲۱ به مدت ۵ شب در این تالار به صحنه خواهند رفت.

همچنین کنسرت گروهکردی «ژوانا» به سرپرستی سعدالله نصیری در تاریخ‌های ۱۳ و ۱۴ تیرماه ساعت ۲۱ دراین مجموعه اجرا می‌شود.

ارکستر «آرس نوا» بهسرپرستی آرمین قیطاسی نیز در تاریخ های ۱۳ و ۱۴ تیرماه ساعت ۲۱ در تالار وحدتسازهای خود را کوک می‌کند.

اما «ارکستر سمفونیکتهران» در تاریخ‌های ۱۶ و ۱۷ تیرماه به رهبری مجید انتظامی ساعت ۲۱ در این مجموعهبه صحنه می‌رود و ارکستر «زهی ایرانیان» نیز به رهبری شهداد روحانی در تاریخ‌های۱۹ تا ۲۱ تیرماه ساعت ۲۱ در این مجموعه سازهای خود را به صدا درمی‌آورند.

کنسرت گروه «قناره»به سرپرستی قرینه محمدآوا نیز ویژه بانوان در تاریخ ۲۲ تیرماه ساعت ۱۵ برگزار می‌شود.

گروه «کر فیلارمونیکایرانیان» به رهبری علیرضا شفقی نژاد نیز ۲۲ و ۲۳ تیرماه ساعت ۲۱ اجرایی در اینتالار برگزار خواهند کرد.

کنسرت «ارکستر زهیپارسیان» به رهبری آیدین احمدی‌نژاد در تاریخ ۲۶ تیرماه و کنسرت گروه «نی‌داوود»به سرپرستی پویان بیگلر در تاریخ ۲۸ تیرماه ساعت ۲۱ در تالار وحدت سپری می‌شود.

گروه «قمر» بهسرپرستی نوید دهقان نیز آخرین گروهی است که در بخش موسیقی سنتی در تاریخ‌های ۲۹ و۳۰ تیرماه ساعت ۲۱ سازهای خود را در تالار وحدت کوک خواهد کرد.

اما تالار رودکی نیزدر تیرماه جاری میزبان ۱۳ اجرای موسیقی خواهد بود.

رسیتال پیانوی «امیرایوانی» در تاریخ اول تیرماه و کنسرت گروه «نوای مخالف» به سرپرستی مسعود نجفی درتاریخ‌های ۲ و ۳ تیرماه ساعت ۲۱ در تالار رودکی اجرا خواهد شد.

گروه «نوای صلح» بهسرپرستی مهدی وجدانی در تاریخ‌های ۴ و ۵ تیرماه ساعت ۱۸ و گروه «ندای هاتف» بهسرپرستی سینا علم در تاریخ‌های ۸ و ۹ تیرماه ساعت ۲۱ در این مجموعه به صحنه می‌روند.

کنسرت گروه «نغمهمهر» به سرپرستی علی نمازی ۱۳ تیرماه و رسیتال پیانوی «علی صالحی» در تاریخ ۱۴تیرماه ساعت ۲۱ برگزار می‌شود.

گروه «رادها» بهسرپرستی مرتضی یگانه‌راد در تاریخ‌های ۱۵ و ۱۶ تیرماه و گروه «تنگیز» به سرپرستیتنگیز شاولو خاشویلی در تاریخ های ۲۰ و ۲۱ تیرماه ساعت ۲۱ در تالار رودکی به صحنهمی‌رود.

گروه «هرست» بهسرپرستی مهدی امینی در روزهای ۲۲ و ۲۳ و ۲۶ تیرماه و گروه «آنسامبل کانتوس» به سرپرستی کاوه میرحسینی نیز در تاریخ‌های ۲۴ و ۲۵ تیرماهو گروه «نیواک» به سرپرستی گلریز زربخش در تاریخ‌های ۲۷ و ۲۸ تیرماه ساعت ۲۱ بهصحنه خواهند رفت.

آخرین کنسرت تالار«رودکی» در تیرماه جاری به اجرای گروه «همدلان نوا» به سرپرستی اکبر خادم‌شیخ درتاریخ‌های ۲۹ و ۳۰ اختصاص دارد.

بیست و هشتم خردادنود و یک

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت