«پرپری» با فضایی جادوگرانه اجرا می‌شود

نوشته شده توسط رضا کلانتری Posted in کنسرت ها بازدید: 1519

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

«پرپری» با فضایی جادوگرانه اجرا می‌شود

«پرپری» با فضایی جادوگرانه اجرا می‌شود

«پرپری» با فضایی جادوگرانه اجرا می‌شود
«پرپری» با فضایی جادوگرانه اجرا می‌شود

ارکستر کوکان پارس اپرت «پرپری» را هفتم، هشتم و نهم مهرماه به‌مناسبت روز جهانی کودک در تالار وحدت روی صحنه می‌برد. این اجرا همراه گروه کُر کودک و نوجوان، گروه نمایش و گروه حرکت و موسیقی در پنج سانس اجرا می‌شود. ماندانا کریمی کارگردانی نمایش و ناصر نظر آهنگسازی و رهبری ارکستر را برعهده دارند.

 نظر درباره این اجرا توضیح داد: اپرت، یک نمایش آهنگین است که آواز، دکلمه، موسیقی و نمایش را در درون خود دارد. در چند سال گذشته محور کار ما نمایش موسیقی بوده است که برای بچه‌ها روایت و داستان می‌تواند تاثیرگذار باشد، زیرا برای کودکان نشستن در سالن کنسرت عذاب‌آور است، اما وقتی این کار به‌صورت نمایش باشد، آن را دنبال می‌کنند و برای‌شان سرگرم‌کننده می‌شود.

وی ادامه داد: «پرپری» یک نمایش‌نامه خارجی است که بچه‌ها آن را می‌پسندند و مانند داستان‌های «هری پاتر» فضایی جادوگرانه دارد. گروه نمایش نزدیک به شش‌ماه است که برای اجرا تمرین می‌کند.

رهبر ارکستر کودکان پارس گفت: از طرفی بیانیه روز جهانی کودک به‌صورت موزیکال به زبان‌های فارسی، ژاپنی، آفریقایی و روسی توسط یک راوی کودک خوانده می‌شود. جمال‌الدین اکرمی - شاعر، نویسنده و مترجم  ادبیات کودک و نوجوان - متن این بیانیه را نوشته و بازنویسی نمایشنامه برعهده محمد چرمشیر بوده است.

او همچنین توضیح داد: برخلاف سال‌های گذشته که اجرا را در دو بخش روی صحنه می‌بردیم و تغییر صحنه برای ما سخت بود، این‌بار همه کار را در یک بخش اجرا می‌کنیم.

نظر درباره آمادگی اعضای گروه‌های اجرا، گفت: اعضای ارکستر را بچه‌های بزرگ‌تر تشکیل می‌دهند که از نظر آمادگی برای اجرا خوب هستند. بیشتر مشکل در رابطه با بچه‌های کوچک‌تری است که گروه کر را تشکیل می‌دهند و باید تمرینات بیشتری انجام دهند.