نادر مشایخی در رشت پرفورمنس اجرا می‌کند/ تاسیس ارکستر سازهای محلی

نوشته شده توسط رضا کلانتری Posted in کنسرت ها بازدید: 945

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نادر مشایخی در رشت پرفورمنس اجرا می‌کند/ تاسیس ارکستر سازهای محلی

نادر مشایخی در رشت پرفورمنس اجرا می‌کند/ تاسیس ارکستر سازهای محلی

نادر مشایخی در رشت پرفورمنس اجرا می‌کند/ تاسیس ارکستر سازهای محلی
نادر مشایخی در رشت پرفورمنس اجرا می‌کند/ تاسیس ارکستر سازهای محلی

رییس انجمن موسیقی گیلان در تشریح تازه ترین فعالیت های این مجموعه از برگزاری پرفورمنس به سرپرستی نادر مشایخی و تاسیس ارکستر سازهای ملی و محلی استان گیلان سخن گفت.

علی احمدی‌فر رییس انجمن موسیقی استان گیلان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تازه ترین فعالیت های انجام گرفته این مجموعه در سطح استان بیان کرد: از ابتدای سال جاری کنسرت های پژوهشی، برنامه های سخنرانی و کارگاه های آموزشی در دستور کار ما قرار گرفت که بر این مبنا سلسله مباحث علمی «موسیقی معاصر» به صورت مستمر در قالب نشست هایی برگزار شد و همچنان نیز ادامه دارد.

به گفته وی، برپایی کارگاه «آنالیز آثار موسیقی کلاسیک»، کارگاه تخصصی «آواز کلاسیک» و کارگاه «گیتار کلاسیک» به سرپرستی کیوان میرهادی از جمله برنامه هایی است که تا پایان امسال در سطح استان میزبان دوستداران موسیقی خواهد بود.

وی ادامه داد: بعد از تشکیل گروه کُر انجمن موسیقی گیلان که چندی پیش انجام گرفت، ما اقدام به راه اندازی آنسامبل سازهای کلاسیک کرده ایم ضمن اینکه بعد از تشکیل این مجموعه ، ارکستر سازهای ملی و محلی استان گیلان نیز راه اندازی خواهد شد که هر کدام از این مجموعه ها با ساز و کار مستقل فعالیت های جدیدی را در حوزه موسیقی استان رقم خواهند زد. ما تا آخر سال جاری در حوزه تولید آلبوم نیز فعالیت هایی داریم که بر اساس آن آلبوم «سه تار نوازی نوین» با هنرمندی ارژنگ حسینی، آلبوم تصویری «دو تاز نوازی خراسان» به هنرمندی استاد حسین دامن پاک به علاقه مندان عرضه خواهد شد ضمن اینکه سفارش چند آلبوم برای تعدادی از آهنگسازان نیز در دستور کار تولیدی ماست که اطلاعات مربوط به آن در آینده ای نزدیک ارائه می شود.

احمدی فر درباره کنسرت ها و دیگر فعالیت های انجمن موسیقی استان گیلان هم توضیح داد: برگزاری پرفورمنس با هنرمندی استاد نادر مشایخی و همراهی هنرمندان گیلانی در رشت،  برگزاری کنسرت ارکستر «بادی کارا» به رهبری بردیا کیارس، برگزاری کنسرت گیتار کلاسیک کیوان میرهادی، برپایی کنسرت پژوهشی «آواز گالشی و تالشی»، ترجمه فرهنگ لغات موسیقی «هاروارد» برای اولین بار در ایران توسط پژوهشگران گیلانی، انتشار فراخوان برگزاری دومین جشنواره آموزشگاه های موسیقی استان و برگزاری نخستین جشنواره آزاد موسیقی در اسفندماه دیگر برنامه های ما طی ماه های آینده است. البته تدوین و گردآوری پروژه موسیقی محلی گیلان در دهه های ۴۰ و ۵۰ با نظارت و سرپرستی محمد بُشرا نیز در برنامه ریزی ما قرار دارد که این موضوع نیازمند بودجه ای است که امیدوارم فراهم شود.

رییس انجمن موسیقی استان گیلان با تشکر از مدیر کل و معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان در همراهی با انجمن موسیقی گیلان گفت: یکی از اهداف اصلی انجمن موسیقی استان گیلان حمایت از موسیقی علمی و استعدادیابی در حوزه های مختلف موسیقایی و حمایت جدی و مستمر از موسیقی محلی است. ما دوست نداشتیم فقط برگزارکننده کنسرت باشیم و اعتقاد داریم با کارهای پژوهشی تولیدمحور، برپایی کارگاه های آموزشی و کنسرت های پژوهشی می توانیم نقش موثرتری داشته باشیم چرا که مخاطبان موسیقی علمی به خودی خود مخاطبان گسترده ای نیستند به همین جهت بهتر است ما ضمن توجه به مخاطبان عام، توجه به پژوهش و انجام کارهای علمی را در دستور کار قرار بدهیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت