اعلام برنامه تالار وحدت برای ولادت پیامبر (ص)

نوشته شده توسط رضا کلانتری Posted in کنسرت ها بازدید: 661

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اعلام برنامه تالار وحدت برای ولادت پیامبر (ص)

اعلام برنامه تالار وحدت برای ولادت پیامبر (ص)

اعلام برنامه تالار وحدت برای ولادت پیامبر (ص)
اعلام برنامه تالار وحدت برای ولادت پیامبر (ص)

در هفته وحدت، تالار وحدت میزبان علاقه‌مندان به موسیقی است و رافائل میناسکانیان به اجرای رسیتال پیانو می‌پردازد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی بنیاد رودکی، ۲۷ آذرماه مصادف با ولادت پیامبر اکرم (ص)، تالار وحدت میزبان برنامه رسیتال پیانو است.

در این برنامه، رافائل میناسکانیان به اجرای قطعاتی از موتزارت، شوپن، برامس و شومان می‌پردازد. این کنسرت، در ادامه اجراهای پیشین او در تهران است.

وی مدتی است در دیگر شهرها هم به اجرای رسیتال پیانو می‌پردازد. یکی از ویژگی‌های اجرای میناسکانیان در شهرستان‌ها، برگزاری کارگاه‌های آموزشی رایگان برای هنرجویان پیانو است.

اجرای پیش رو که در ساعت ۱۵ در تالار وحدت روی صحنه می‌رود، مصادف با تولد ۷۵ سالگی میناسکانیان است.

~.~.~.~.~.~.~.~

قطعه حماسی آرش کمانگیر در قالب اپرت ویژه بانوان در تالار وحدت روی صحنه می رود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی بنیاد رودکی، پروین خسروی طراحی حرکات نمایشی و کارگردانی کار و نیما خسروی نویسندگی آن را برعهده داشته‌اند.

جعفری بهنام - مدیر اجرایی آلترناتیو - درباره جزییات این برنامه گفت: این نمایش موزون در هفت پرده تنظیم شده است و برای اولین‌بار به‌شکل ویژه برای بانوان روی صحنه می‌رود. 

او ادامه داد: آرزو روشنا، الهه شایسته و تارا شاهمردای به‌عنوان راوی در این نمایش آوازی حضور دارند.

جعفری بهنام درباره بخش‌های جانبی برنامه اظهار کرد: دکتر فریبا دقیقی به‌عنوان روانشناس مهمان در برنامه حضور می‌یابد و به‌شکل مختصر جنبه‌های روانشناسی این قطعه حماسی را با مخاطبان در میان می‌گذارد.

اپرت حماسی آرش کمانگیر ساعت ۱۴ روز ۲۶ آذرماه در تالار وحدت اجرا می‌شود.

~.~.~.~.~.~.~.~

گروه کالیوه با همکاری خوانندگان و نوازندگانی از قومیت‌های مختلف در ایران و سایر ملل، نغمه صلح و دوستی را در تالار وحدت روی صحنه می‌برد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی بنیاد رودکی، این برنامه شامل قطعات موسیقی محلی داخل ایران و دیگر کشورهای آسیایی است.

سارا احمدی - سرپرست کالیوه - در این‌باره گفت: ایده تلفیق موسیقی ایرانی و سایر ملل که اکنون به نتیجه رسیده، از سال ۹۲ به ذهن ما رسید. برنامه این است که موسیقی کشورهای مختلف را با فرهنگ‌های متفاوت در کنار هم قرار دهیم و ۱۵ کشور در برنامه کار ما قرار دارند. در برنامه پیش رو، هشت قطعه از کشورهای هندوستان، پاکستان، افغانستان، تاجیکستان، جمهوری آذربایجان، ترکیه و ارمنستان اجرا خواهد شد.

او درباره جزییات کنسرت کالیوه، اظهار کرد: برنامه در دو بخش اجرا می‌شود؛ در بخش نخست، قطعاتی محلی روی صحنه می‌رود و عزیزخانی، جواد مومن‌زاده و کامران اطاعتی به ترتیب لری بختیاری و کردی، خراسانی و آذری می‌خوانند.

سرپرست کالیوه درباره بخش موسیقی ملل، توضیح داد: بخش دوم برنامه به موسیقی ملل اختصاص دارد و تلاش کردیم خوانندگانی را از کشورهای مختلف برای اجرا دعوت کنیم. در بخش دوم، هفت خواننده به اجرا می‌پردازند و قطعه هشتم هم‌خوانی تمام خوانندگان حاضر در این اجرا با هم است که این قطعه را «وطن» نامگذاری کردیم.

احمدی درباره تنظیم آهنگ‌ها گفت: محمدامیر اجمند، معین کوهی و جهانگیر رها، تنظیم آهنگ‌های کنسرت پیش رو را برعهده داشته‌اند و تنظیم قطعه «وطن» برعهده معین کوهی بوده است.

وی درباره تلفیق موسیقی کشورهای مختلف، توضیح داد: در این برنامه سعی شده براساس چیدمان سازهای سنتی، سازهای کشورهای دیگر را با آن‌ها تلفیق کنیم تا هم‌نشینی فرهنگ‌های مختلف را به زبان موسیقی به مخاطبان نشان دهیم.

این کنسرت ۲۷ آذرماه ساعت ۱۸ در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت