بانوان با 13 گروه در موسیقی نواحی فجر حضور دارند

نوشته شده توسط رضا کلانتری Posted in کنسرت ها بازدید: 771

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بانوان با 13 گروه در موسیقی نواحی فجر حضور دارند

بانوان با 13 گروه در موسیقی نواحی فجر حضور دارند

بانوان با 13 گروه در موسیقی نواحی فجر حضور دارند
بانوان با 13 گروه در موسیقی نواحی فجر حضور دارند

گروه‌های بانوان بخش موسیقی نواحی سی و دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر برای اجرای کنسرت در تالارهای میزبان این رویداد معرفی شدند.

به گزارش ایلنا، فهرست گروه‌های موسیقی ویژه بانوان بخش موسیقی نواحی سی و دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر برای اجرای برنامه در سی و دومین جشنواره بین‌‌المللی موسیقی فجر که در این دوره نسبت به دوره گذشته از کمیت بیشتری برخوردارند، مشخص شد.

گروه «ترانه زاگرس» به سرپرستی مختاری با اجرای موسیقی عشایر، اقوام لر، کرد و سواحل جنوبی کشور، گروه «ژیوار» به سرپرستی ژیوار شیخ الاسلامی با اجرای موسیقی کردی و گروه خراسان شمالی به سرپرستی یلدا عباسی با اجرای موسیقی خراسان شمالی گروه‌ها و هنرمندانی هستند که در بخش موسیقی بانوان سی و دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر حضور دارند.

گروه‌ها و هنرمندان شرکت کننده در بخش موسیقی نواحی سی و دومین جشنواره موسیقی فجر در قالب ۱۳ گروه مختلف شامل سه گروه بانوان و ۱۰ گروه موسیقی مناطق آثار خود را در این دوره از جشنواره اجرا می‌‌کنند که طبق برنامه‌ریزی های صورت گرفته گروه‌هایی از کرمانشاه، کردستان، بوشهر، خراسان، لرستان، مازندران، گیلان و چهارمحال و بختیاری در کارگان‌های اصیل و مهم موسیقی مناطق آثارشان را در فرهنگسرای نیاوران و مجموعه آزادی اجرا خواهند کرد. این در حالی است که گروه‌های شرکت کننده در ترکیب گروه خود جایگاه ویژه‌ای برای استادان و پیشکسوتان موسیقی منطقه خود در نظر گرفته‌اند به این صورت که در هر گروه یک پیشکسوت نیز به اجرای آثار می‌پردازد.

در تالار رودکی نیز علاوه بر معرفی یک پیشکسوت موسیقی مناطق، شب موسیقی نواحی با معرفی پیشکسوتان و اجرای موسیقی ترکمن، بلوچستان و خراسان شمالی برگزار می‌شود.

سی و دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر از ٢٢ دی تا ١ بهمن به ریاست حمیدرضا نوربخش برگزار می‌شود.

 

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت