دومین آیین «سال نوای موسیقی ایران» برگزار می‌شود

نوشته شده توسط رضا کلانتری Posted in کنسرت ها بازدید: 866

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دومین آیین «سال نوای موسیقی ایران» برگزار می‌شود

دومین آیین «سال نوای موسیقی ایران» برگزار می‌شود

دومین آیین «سال نوای موسیقی ایران» برگزار می‌شود
دومین آیین «سال نوای موسیقی ایران» برگزار می‌شود

دومین آیین «سال نوای موسیقی ایران» با تجلیل از مقام هنری استادان رشته نوازندگی و تدریس موسیقی، هفتم بهمن ماه در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار می شود.

علی جعفری پویان نوازنده، مدرس ویولن و طراح و ایده پرداز مراسم «سال نوای موسیقی ایران» در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ایده برگزاری آیین «سال نوای موسیقی ایران» از سال گذشته در حرکتی کاملا شخصی توسط بنده و با مدیریت فرهنگسرای نیاوران به بهانه سالروز استاد ابراهیم لطفی مطرح شد و تصمیم گرفتم در سال اول با توجه به اینکه خودم از شاگردان این هنرمند ارزشمند بودم با همیاری دیگر شاگردانشان از ایشان تجلیل کنیم که خوشبختانه با استقبال بسیار خوبی روبه رو شد.

وی ادامه داد: سال هاست دغدغه آگاه سازی محیط پیرامونم را نسبت به اینکه نوازندگی امری صرفا تفننی نیست، دارم و اعتقادم بر این است حرفه و شغل ما همیشه مورد آسیب قرار گرفته و انسان های با ارزش در این حرفه در هر لحظه به دلیل کم توجهی  لطمه های جدی  می خورند. حال با توجه به حمایت هایی که جناب عباس سجادی مدیر بنیاد آفرینش های هنری نیاوران برای برگزاری هر دو دوره این آیین انجام داده اند، خیالمان بابت داشتن فضایی آبرومند مانند فرهنگسرای نیاوران که خانه ای برای «سال نوا» خواهد بود، راحت شده ضمن اینکه سال نوای امسال به لطف و همیاری تقریبا ٩٠ نفر از دوستان و همکاران محترمم برگزار می شود.

این نوازنده بیان کرد: امیدوارم «سال نوا» هر سال بهتر از دوره قبل برگزار  شود و بتوانیم سال آینده به غیر از نوازندگان و مدرسان موسیقی کلاسیک از اساتید موسیقی ایرانی نیز تجلیل به عمل بیاوریم. به هر صورت ما براین باوریم این هنرمندان و استادان عزیز شاگردان زیادی را پرورش داده و انسان‌های اثرگذاری برای نسل آینده‌شان بوده اند. امیدوارم ما یادمان نرفته باشد که باید این تابلوهای زیبا و به یاد ماندنی را به دیوار موسیقی بزنیم.

جعفری پویان در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح کرد: دومین آیین «سال نوای موسیقی ایران» با حمایت و همراهی مستقیم هنرمندان موسیقی برگزار می شود و آنچه ما را دلگرم و امیدوار می‌کند تداوم داشتنِ این مراسم در سال های آتی و همبستگی بیش از پیشِ جامعه نوازندگان و مدرسان است.

دبیر دومین آیین «سال نوای موسیقی ایران» در معرفی استادانی که قرار است در این برنامه تجلیل شوند، گفت: روبن طهماسیان نوازنده و مدرس ویولن، منوچهر انصاری نوازنده و مدرس ویولن، داود جعفری امید نوازنده و مدرس ویولنسل، منوچهر بیگلری نوازنده و مدرس ترومپت، رحمت افشار نوازنده و مدرس کلارینت، مرتضی دلشب مدرس تئوری موسیقی و سلفژ هنرمندانی هستند که در دومین آیین «سال نوای موسیقی ایران» از آنها تجلیل خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت