آغاز سومین جشنواره «نوای خرّم»

نوشته شده توسط رضا کلانتری Posted in کنسرت ها بازدید: 678

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آغاز سومین جشنواره «نوای خرّم»

آغاز سومین جشنواره «نوای خرّم»

آغاز سومین جشنواره «نوای خرّم»
آغاز سومین جشنواره «نوای خرّم»

برنامه اجراها در وحدت اعلام شد

سومین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرّم) از روز چهارشنبه ۱۵ دی ماه با حضور گروه ها و هنرمندان شرکت کننده بخش های مختلف در تالار وحدت تهران آغاز می شود.

به گزارش  خبرگزاری مهر، گروه ها و هنرمندان شرکت کننده در سه بخش «اجراهای گروهی»، «اجراهای دو و سه نفره» و «اجراهای تک نوازی و تک خوانی» سومین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرّم) از روز چهارشنبه ۱۵ دی ماه با داوری وارطان ساهاکیان، بابک شهرکی، بهداد بابایی، بردیا صدرنوری و نیلوفر ابراهیمی آثار خود را در تالار وحدت اجرا می کنند.

بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته از ساعت ۱۸ تا ۲۱ روز چهارشنبه ۱۵ دی ماه بخشی از آثار راه یافته به مرحله رقابتی جشنواره برای مخاطبان و داوران اجرا خواهد شد که در بخش تک نوازی امیررضا حاجی زاده از مشهد با تک نوازی ویولن، مائده سلیمانی از همدان با تک نوازی ویولن ، آیدا پور عطایی از شاهین شهر با تک نوازی پیانو، آرگ مارکاریان از تهران با تک نوازی پیانو، سارا وحدانی فر از تهران  با تک نوازی پیانو، محمد سینا سهیلی فر از یزد  با تک نوازی سنتور، آرمان مهدیه از اصفهان با تک نوازی سنتور و غزل بهشت نژاد از اصفهان با تک نوازی قانون آثار خود را ارائه می دهند.

در بخش «اجراهای دو و سه نفره» هم ارسلان عبداللهی از خرم آباد با همنوازی ویولن و دکلمه، صدف افشاری مفرد، سبا امیری و کیمیا دری دستجردی از تهران با همنوازی قانون و تمبک، کیمیا نیک صالحی و صبا کمالی از تهران با همنوازی ویولن و پیانو و مهشید احمدی و مهدیه احمدی از تهران با همنوازی عود و قانون میزبان دوستداران موسیقی هستند.

در بخش «اجراهای گروهی» نیز گروه آموزشگاه موسیقی «سارنگ» به سرپرستی میثم سالکی و مجید بهشتی از کرج، گروه «مدرسه هنرهای زیبا و موسیقی» به سرپرستی مهرداد بابک پور از اصفهان، گروه آموزشگاه «ملودی کهن» از تهران، گروه آموزشگاه «هنر آفرین» به سرپرستی علی اکبر کردبچه از تهران، گروه «مهر و ماه» از آموزشگاه موسیقی «آوای فارابی» به سرپرستی علی ابراهیمی از تهران، گروه آموزشگاه «میلاد» از تهران و گروه «ترنم مهر» به سرپرستی زهرا کریمی از شهریار آثار خود را اجرا می کنند.

سومین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرّم) روزهای ۱۵ تا ۱۷ دی ماه با حضور گروه ها و هنرمندان گروه سنی کودک و نوجوان به همت موسسه فرهنگی «راد نواندیش» در تالار وحدت تهران برگزار می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت