معرفی‌ اجراهای روزهای آتی در تالار وحدت

Posted in کنسرت ها بازدید: 849

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معرفی‌ اجراهای روزهای آتی در تالار وحدت

معرفی‌ اجراهای روزهای آتی در تالار وحدت

معرفی‌ اجراهای روزهای آتی در تالار وحدت
معرفی‌ اجراهای روزهای آتی در تالار وحدت

اجراهای پیش‌رو تالار وحدت اعلام شد.

به گزارش ایلنا، تالارهای وحدت و رودکی در روزهای پیش‌رو میزبان هنرمندان موسیقی در ژانرهای مختلف هستند.

طنین «آوای مهربانی» به نفع کودکان بی‌سرپرست در تالار وحدت

گروه موسیقی آوای مهربانی که پیش از این نیز اجراهایی به نفع امور خیریه روی صحنه برده اجرای تازه‌ای به همین نیت در تالار وحدت به روی صحنه می‌برد.

آوای مهربانی قرار است کنسرتی با اجراهای تلفیقی پاپ و سنتی و همچنین موسیقی محلی را اجرا کند. سهیلا پورگرامی، هم‌خوان و سرپرست گروه در این‌باره گفت: گروه آوای مهربانی با ۹ نوازنده و سه هم‌خوان به روی صحنه می‌رود. در این اجرا از سازهای فلوت، عود، کمانچه، پیانو، تار، دف،گیتار بیس و پرکاشن استفاده می‌شود. همچنین چهار مرد با اجرای حرکات موزون نمایشی، رقص‌های محلی خراسانی را در حین اجرا در معرض نمایش علاقه‌مندان می‌گذارند. وی درباره حال و هوای این کنسرت گفت: کنسرت در دو بخش تلفیقی پاپ و سنتی و همچنین موسیقی نواحی اجرا می‌شود. در بخش سنتی از اشعار سعدی و مولانا بهره گرفته‌ایم و در بخش محلی قطعاتی از موسیقی خراسان، کردستان، آذربایجان انتخاب شده است و به این ترتیب حال و هوایی شاد به برنامه داده‌ایم.

وی درباره انگیزه‌های دیگر اجرای کنسرت گفت: این کنسرت با مشارکت موسسه نیکوکاری مهرآفرین و به نفع کودکان و زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست برگزار می‌شود و امیدواریم گامی مثبت در جهت حمایت از آن‌ها برداریم.

 کنسرت آوای مهربانی روز ۱۶ بهمن‌ماه در تالار وحدت به روی صحنه می‌رود و علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت به سایت تیوال مراجعه کنند.

«پردگیان باغ سکوت» بار دیگر بر صحنه ی تالار وحدت

کیهان کلهر که پیش از این با اجراهای متعدد خود در شهرهای دیگر ایران مورد استقبال فراوان قرار گرفته بود بار دیگر در تالار وحدت به روی صحنه می‌رود.

این هنرمند اجراهای خود در روزهای ابتدایی بهمن را در همدردی با حادثه دیدگان ساختمان پلاسکو لغو کرده بود اما دوباره به استقبال علاقه‌مندانش می‌رود. در این اجرای دو روزه، نوید افقه (تنبک)، هادی آذرپیرا (تار)، و علی بهرامی فرد (سنتور) کیهان کلهر را همراهی می‌کنند.

«پردگیان باغ سکوت» در روزهای ۱۳ و ۱۴ بهمن ماه در تالار وحدت به روی صحنه می رود. علاقه مندان می توانند برای تهیه بلیت به سایت تیوال مراجعه کنند.

موسیقی آذربایجانی با «قرنفیل» به روی صحنه می‌رود

کنسرت «قرنفیل» به خوانندگی و سرپرستی علی تنها به روی صحنه می‌رود.

در این اجرا که در قالب رسیتال پیانو اجرا می شود، قرار است قطعاتی از اپرت معروف آرشین مال آلان به روی صحنه برود. به گفته علی تنها، سرپرست گروه در کنسرت قرنفیل، عطا اطمینان، نوازنده پیانو  قطعاتی از اپرت ارشین مال آلان را به همراه قطعاتی از موسیقی اصیل آذربایجانی می‌نوازد. تعدادی از این قطعات عبارتند از آمان آمان آیریلیق، شکریه، قرنفیل، نازنده سوگیلیم، عزیزصورت، آذربایجان، تزگل و آلاگوز.

علی تنها برگزیده جشنواره فجر است و عضویت در  ارکسترملی ایران به رهبری فرهاد فخرالدینی را نیز در کارنامه دارد. این کنسرت روز ۱۴ بهمن ماه در تالار رودکی به روی صحنه می‌رود. علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت