با چیپس و پفک به شنیدن «حس مشترک» نروید

نوشته شده توسط رضا کلانتری Posted in گفت و گو بازدید: 1721

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با چیپس و پفک به شنیدن «حس مشترک» نروید!

با چیپس و پفک به شنیدن «حس مشترک» نروید

با چیپس و پفک به شنیدن «حس مشترک» نروید!
با چیپس و پفک به شنیدن «حس مشترک» نروید!

 

رهبر ارکستر «نوای صلح» گفت: آنسامبل «نوای صلح» شوم شهریورماه در حالی در فرهنگسرای نیاوران کنسرتی را با نام «حس مشترک» برگزار می‌کند که لباس نوازندگان این اجرا در حمایت از تولید ایرانی طراحی شده است.

مهدی وجدانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این‌که روی بلیت‌های این کنسرت نوشته شده است «لطفا با پوشش رسمی و مناسب در کنسرت حضور داشته باشید» اظهار کرد: مردم ما وقتی به کنسرت می‌آیند، مشکل پوشش دارند. وقتی به کنسرت پاپ می‌روند، انگار به عروسی می‌روند و زمانی که به کنسرت کلاسیک می‌آیند، با چیپس و پفک می‌آیند. ما تلاش می‌کنیم فرهنگ‌سازی کنیم و به همین دلیل، روی بلیت‌های این کنسرت نوشته‌ایم، لطفا با پوشش رسمی و مناسب در کنسرت حضور داشته باشید. برای حمایت از تولید داخلی، لباس نوازندگان زن و مرد این کنسرت توسط برندهای ایرانی طراحی می‌شود.

وی درباره این کنسرت، توضیح داد: در این کنسرت، شش نوازنده سازهای ایرانی و کلاسیک بخش‌هایی از آلبوم من را با نام «جایی برای ابدیت» و قطعات جدید را اجرا می‌کنند. ویولن، ویولنسل، تار، پیانو، قانون (یا کمانچه) سازهایی هستند که در این اجرا همنوازی می‌کنند.

وجدانی ادامه داد: بخشی از کنسرت «حس مشترک» بر پایه بداهه‌نوازی خواهد بود که بهترین‌های نوازندگی که در ارکستر سمفونیک و ارکستر ملی حضور داشتند، با ما همکاری می‌کنند. موسیقی‌های شکل‌گرفته در این کنسرت بر پایه احساسات نوازندگان است.

او بیان کرد: تلفیق سازها، از موسیقی ایرانی نشأت می‌گیرد و به سمت موسیقی کشور ترکیه می‌رود. بنابراین در این اجرا تم‌های ترکی، ایرانی و کلاسیک را می‌شنویم. هر قطعه به‌طور جداگانه، یکی از این تم‌ها را خواهد داشت و در بخشی از این کنسرت، این تم‌ها تلفیق می‌شوند. شنیدن این قطعات ممکن است برای مردم عادی سخت باشد و ما سعی کرده‌ایم از این سختی کم کنیم و این قطعات را به سلیقه مردم امروزی نزدیک کنیم تا آن‌ها لذت ببرند.

رهبر ارکستر «نوای صلح» با تأکید بر این‌که این ارکستر تمرین خود را دارد و این آنسامبل از دل آن بیرون آمده است، گفت: ارکستر «نوای صلح» رپرتوار دوره رمانتیک را نیز با اجرای قطعاتی از ژرژ بیزه - آهنگساز فرانسوی دوره رمانتیک - پس از ماه محرم روی صحنه می‌برد.

به گزارش ایسنا، کنسرت آنسامبل «نوای صلح» با نام «حس مشترک» ساعت ۲۱ روز سوم شهریورماه در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت