گفت و گوی اختصاصی موسیقی هنری ایران با سامان احتشامی

گفت و گوی اختصاصی موسیقی هنری ایران با سامان احتشامی

گفت و گوی اختصاصی موسیقی هنری ایران با سامان احتشامی

گفت و گوی اختصاصی موسیقی هنری ایران با سامان احتشامی
گفت و گوی اختصاصی موسیقی هنری ایران با سامان احتشامی

ما در کشورمان یاد گرفتیم که روزانه برنامه ریزی کنیم

اختصاصی موسیقی هنری ایران: سامان احتشامی، آهنگساز و نوازنده پیانو گفت: ما در کشورمان یاد گرفتیم روزانه برنامه ریزی کنیم چراکه نمی توانیم برنامه ریزی بلند مدت داشته باشیم و ارائه تمام برنامه ها در ابتدای سال ممکن نیست.

سامان احتشامی نوازنده پیانو و آهنگساز در گفتگو با خبرنگار سایت موسیقی هنری ایران در خصوص فعالیت های انجام شده اش در سال 94 با اشاره به مصدومیتی که موجب شده بود دو ماه ابتدایی سال را به کار اجرایی نپردازد،یادآور شد:خرداد و تیرماه سال 94 در تئاتر"سینماهای من " به نویسندگی و کارگردانی محمد رحمانیان بر روی صحنه تئاتر بودم.

وی تاکید کرد: در سال گذشته همکاری هایی با گروه علی زندوکیلی داشتم و کنسرتهای متعددی اجرا کردم همچنین سی دی های متعددی را تهیه و در آلبومهایی نوازندگی  کردم.

این آهنگسازدر ادامه تشریح فعالیتهای خود اضافه کرد: در سال گذشته دو اثر با نامهای "شادی تو" از آثار دکتر محمد سریر را به چاپ رساندم و در آلبومی به نام"حرکت" قطعاتی برای ورزش ایرانیان ساختم و چندین اثر را به ثبت رساندم که هنوزمنتشر نشده است.

وی با بیان اینکه از سال 1370 در تمام جشنواره های موسیقی فجر شرکت داشتم تاکید کرد: اما در سال 94 درجشنواره موسیقی فجر شرکت نداشتم و از این بابت خوشحالم چرا که احساس می کردم جشنواره برای همه هنرمندان نیست بلکه برای قشر خاصی از هنرمندان است.

احتشامی با ذکر مثال بچه ای که در مدرسه ای درس می خواند و مجبور می شود تا با پدرو مادر به شهر دیگری کوچ کند و در مدرسه دیگری قرار گیرد، می گوید: من با جشنواره امسال غریبی میکردم چراکه ما در کشورمان احساس میکنیم باید در یک تیمی حضور داشته باشیم ولی با تغییر تیم مدیران جشنواره احساس میکردم نباید حضور داشته باشم.

این نوازنده پیانو در خصوص برنامه های خود درسال 95 با تاکید بر اینکه ما در کشورمان یاد گرفتیم روزانه برنامه ریزی کنیم به خبرنگار سایت موسیقی هنری ایران گفت: من همیشه برای صدای مملکتم فعالیت داشتم و هر هفته در یک کار فرهنگی هنری بصورت مختلف حضور داشتم و گاهی برای انتشار اثر مشقت های زیادی کشیدم.

او ادامه داد: به عنوان مثال ما در جریان انتشار اثری به زبان سنگسری که کار یمین غفاری است سختی های زیادی داشتیم چراکه در سنگسر تکنولوژی وجود ندارد و در وزارت ارشاد هم کسی برای تایید زبان سنگسری نبود و ما پس از دوسال مجوز شعر و متن این کار را دریافت کردیم بنابراین با توجه به این مسائل تمایلی به صحبت درمورد برنامه هایم در سال 95 ندارم چراکه از زمان دریافت مجوز کارها مطمئن نیستم.

این آهنگساز در پایان تاکید کرد: ما در کشورمان یاد گرفتیم روزانه برنامه ریزی کنیم چراکه نمی توانیم برنامه ریزی بلند مدت داشته باشیم و ارائه تمام برنامه ها در ابتدای سال ممکن نیست و در صورت عملی نشدن چوپان دروغگو می شویم.

فایل صوتی این گفت و گو را دانلود کنید
فایل صوتی این گفت و گو را دانلود کنید

گفت و گو: سحر آزاد، خبرنگار موسیقی هنری ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در جمعه, 13 فروردين 1395 08:04
  • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید