مهناز ناصر روستا: در تدارک برگزاری کنسرت هستم تا فراموش نشویم

مهناز ناصر روستا: در تدارک برگزاری کنسرت هستم تا فراموش نشویم

مهناز ناصر روستا: در تدارک برگزاری کنسرت هستم تا فراموش نشویم

مهناز ناصر روستا: در تدارک برگزاری کنسرت هستم تا فراموش نشویم
مهناز ناصر روستا: در تدارک برگزاری کنسرت هستم تا فراموش نشویم

مهناز ناصر روستا سرپرست و خواننده گروه مهوار گفت: ما برای بانوان اجرا می کنیم بنابراین کار غیرشرعی نمی کنیم پس انتظار داریم حداقل از سوی دولت حمایت شویم و خود دولت ماهیانه در مکان ها و ارگان های دولتی که بانوان می توانند اجرا داشته باشند از ما دعوت کند.

مهناز ناصر روستا در گفتگو با خبرنگار سایت موسیقی هنری ایران در تشریح فعالیت های سال گذشته خود گفت: اردیبهشت ماه سال 94 در فرهنگسرای نیاوران اجرا داشتیم که البته تکرار اجرای دی ماه سال 93 بود و بدلیل استقبال زیاد از اجرا، این تکرار را داشتیم و به خاطر مشکلات زیادی که در مسیر ماست دیگر اجرایی نداشتم.

وی با اشاره به عدم وجود اسپانسر، هزینه های سنگین و مشکل پر کردن سالن افزود: در پی اقدام هستم تا مجددا اجرا داشته باشم و مقدمات کار را شروع می کنم ولی کار در این زمینه واقعا سخت است.

مهناز ناصر روستا: در تدارک برگزاری کنسرت هستم تا فراموش نشویم
مهناز ناصر روستا: در تدارک برگزاری کنسرت هستم تا فراموش نشویم

روستا در ادامه با تاکید بر اینکه بدلیل مشکلات موجود انگیزه ها خیلی ضعیف می شود، یادآور شد: کنسرتی که الان در تدارکش هستم فقط به خاطر این است که فراموش نشویم وگرنه این کار بسیار مشکل است چراکه گروه بانوان به سختی می توانند خودشان را در معرض نمایش بگذارند. مخاطبان ما فقط بانوان هستند و به همین دلیل سالنها بسیار سخت پر می شود. من انتظار داشتم حداقل ما که برای بانوان اجرا داریم و کار غیرشرعی هم نمی کنیم حمایتی از طریق دولت شویم و خود دولت به مناسبت های مختلف و یا به صورت ماهانه در مکان ها و ارگان های دولتی که بانوان می توانند اجرا داشته باشند از ما دعوت کنند تا کارها را به روی صحنه ببریم و برای کارهای هرچه بهتر انگیزه داشته باشیم.

این خواننده سنتی در مورد سالن هایی که جهت اجرای بانوان در نظر گرفته شده گفت: ما سالنهای آکوستیک بسیار کم داریم و تنها میتوانیم در فرهنگسرای نیاوران یا در تالار رودکی اجرا داشته باشیم که به دلیل محدودیت سالنها و تعدد اجراها نوبت بسیار سخت بدست می آید. به عنوان مثال در نیاوران بصورت مرتب اجرای تئاتر و برنامه های مختلف هست پس باید در صف نوبت باشیم و این مسائل باعث از بین رفتن ذوق و شوق شده چراکه باید تلاش شود تا کار بدون هیچ پشتیبانی و به خوبی اجرا شود.

وی در خصوص اعلام زمان دقیق اجرای خود در سال جدید یادآور شد: تایید شعرها و آهنگها پروسه زمانبری است و در جریان اخذ مجوز چندین مرحله دیگر باید طی شود و در نهایت، هماهنگی سالن باید انجام شود بنابراین اصلا نمی توان برنامه ریزی دقیقی داشت.

سرپرست و خواننده گروه مهوار در توضیح دلیل استقبال کنسرت دی ماه 93 و تکرار اجرای آن در اردیبشت 94 گفت: در اجرای اول بیشتر مدعوین از اقوام و آشنایان و دوستان بودند و عده کمی هم بصورت تصادفی حضور داشتند چراکه ما جایی برای معروف شدن نداریم و کار رسانه ای نمی شود بنابراین به عنوان مثال در اجرای اول شاگرد من به همراه پنج نفر از دوستان و اقوام خود به تماشای اجرای ما آمدند و چون مخاطبان و خود فرهنگسرا راضی بودند قرار شد دوباره به روی صحنه برویم اما کسی که دفعه اول با پنج نفر همراه به کنسرت آمده دفعه بعد ممکن است نتواند این کار را بکند بنابراین خودش به تنهایی خواهد آمد.

وی در ادامه یادآور شد: برای اجراهای ما اطلاع رسانی و تبلیغات نمی شود و ما اجازه نصب پوستر نداریم بنابراین فقط شبکه های مجازی باقی می ماند که آن هم کسی که من را در گروه میبیند از کار و اجرای من اطلاعی ندارد.

این فعال در زمینه موسیقی بانوان با بیان اینکه کار ما در سبد اقتصادی خانواده می تواند اولویت 20 و 21 را داشته باشد به خبرنگار موسیقی هنری ایران گفت:پر کردن سالن بسیار مشکل است و البته افرادی که شهرت دارند هم با این موضوع مواجه هستند، پس از لحاظ اقتصادی هم مردم باید بتوانند از پس آن برآیند. افرادیکه شهرت دارند هم در روزهای آخر مجبورند از سایت تخفیفان استفاده کنند تا بلیطشان فروش رود اما کسی که شهرت دارد متضرر نمی شود ولی من به عنوان سرپرست گروه زمانیکه خودم هزینه های سنگین را تقبل می کنم خودم متضرر هستم.

روستا با تاکید بر اینکه من اصلا به دنبال سود نیستم خاطر نشان کرد: من حاضرم اسپانسر باشد و هزینه ها را تقبل کند و در سود و زیان شریک شود و من فقط اجرا داشته باشم ولی کسی جرات نمی کند اسپانسر افرادی شود که شهرت زیادی ندارند.

این خواننده سنتی گفت: پیشنهادم به دولت این است که یکی از سالنها را که آکوستیک و بدون مشکل است بگیرند و هر ماه یا هر هفته برای یک گروه اجرا بگذارند چراکه خانم ها هم به حضور در کنسرتها علاقه مند هستند.

وی در پایان افزود: امیدوارم دولت همکاری لازم را بکند و از گروه بانوان حمایت شود و اجازه دهند کارها را به روی صحنه ببریم تا هم ما که سالها در امر موسیقی زحمت کشیدیم ثمره زحمتمان را ببینیم و هم بانوانی که می آیند لذت ببرند.آرزویم این است که شرایط خوبی برای بانوان بوجود آوریم.

فایل صوتی این گفت و گو را دانلود کنید

فایل صوتی این گفت و گو را دانلود کنید

 

گفت و گو: سحر آزاد، خبرنگار موسیقی هنری ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • آخرین ویرایش در یکشنبه, 02 خرداد 1395 21:02
 • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت