حجت اشرف زاده در اختصاصی موسیقی هنری ایران گفت: به زودی اجرای آنلاین خواهم داشت

حجت اشرف زاده در اختصاصی موسیقی هنری ایران گفت: به زودی اجرای آنلاین خواهم داشت

حجت اشرف زاده در اختصاصی موسیقی هنری ایران گفت: به زودی اجرای آنلاین خواهم داشت

حجت اشرف زاده در اختصاصی موسیقی هنری ایران گفت: به زودی اجرای آنلاین خواهم داشت
حجت اشرف زاده در اختصاصی موسیقی هنری ایران گفت: به زودی اجرای آنلاین خواهم داشت

حجت اشرف زاده گفت: اجرای کنسرت آنلاین راهی است برای کمک کردن به بیشتر دیده شدن آنهایی که استحقاق اجراهای خیلی خوب را دارند و مردمی که استحقاق دیدن موسیقی خوب را دارند و هیچ دخل و تصرفی نسبت به اینکه کنسرت  آنلاین راهی است برای مقابله با لغو کنسرت ها، ندارد.

حجت اشرف زاده خواننده موسیقی سنتی کشورمان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سایت موسیقی هنری ایران راه اندازی سامانه کنسرت آنلاین را دارای دو وجه دانست و تاکید کرد: اول اینکه راه اندازی سامانه ای برای کسانی که دوست دارند موسیقی خوب ببینند وبشنوند و امکان آمدن به تهران و نشستن در سالن های بزرگ را ندارند یا آنهایی که در تهران هستند و توانایی، یا لااقل فرصت آمدن و حضور در خود کنسرت را ندارند، می توانند پای گیرنده خود بنشینند و اجرا را به طور زنده و هم زمان و یا حتی بعدا و با فاصله زمانی مناسب ببینند.

وی در توضیح وجه دیگر راه اندازی این سامانه افزود: نکته دوم فرهنگ سازی این موضوع است که سیستمی با هزینه بسیار زیاد پیاده سازی می شود و ما باید بدانیم که تمام اینها هزینه دارد. از نوازنده ای که وقت خود را می گذارد تا زندگی اش را تامین کند و یا خواننده یک گروه، یک شاعر، یک تیم هنری  به علاوه یک تیم برگزار کننده که تمام این افراد که تعداد کمی هم نیستند از این راه ارتزاق می کنند و این باعث می شود مردم ما کم کم به این فرهنگ نزدیک شوند که تولید، اجرا و رساندن آثار هنری بدست مخاطب هزینه بر است.

اشرف زاده در ادامه تصریح کرد: اشکال مختلفی برای توزیع این هنر در بین مردم وجود دارد و با پیشرفت تکنولوژی این هم شکل جدیدی است که فوق العاده می تواند به نفع علاقه مندان وتیم برگزارکننده باشد با توجه به این موضوع که کم کم یاد بگیریم از دانلودهای غیرقانونی که تیشه به ریشه تولیدات موسیقایی، هنری و سینمایی می زند فاصله بگیریم و به جای آن با کمترین هزینه یک اجرای زنده را ببینیم تا هم حقوق مولف در اینجا دیده شود و هم مخاطب بتواند لذت و اتفاق خوبی را که در موسیقی خوب به دنبالش است بدست بیاورد.

وی در پاسخ یه پرسشی مبنی بر مسائل مطرح شده در خصوص ارتباط راه اندازی سامانه کنسرت آنلاین با لغو مجوز کنسرت ها، این نگاه را سطحی دانست و گفت: این جملات بازی های تبلیغاتی است و واقعیت این است که باید این مسئله از ریشه حل شود یعنی از طرف مسئولین باید بررسی صورت گیرد تا بحث حلال و حرام بودن موسیقی حل شود و همه افراد و مسئولین در این زمینه به یک نقطه نظر مشترک برسند و تصمیم نهایی در مورد آن گرفته شو د. اگر موسیقی بد است به کل و در همه جا قانون یکنواخت باشد و اجرا نشود.

اشرف زاده در ادامه تاکید کرد: اما اگر مسئله حل شده است و به لحاظ فقهی و قانونی، نقطه نظرات گرفته شده و به یک اثر مجوز داده شده است، چه به صورت آنلاین و یا زنده آن هنرمند حق کار کردن را دارد پس اینکه خودمان را با این جملات گول بزنیم که این راهی است برای مقابله با لغو کنسرت ها در واقع عرصه را برای خودمان تنگ می کنیم و خودمان را گول می زنیم.

خواننده قطعه "ماه و ماهی" لغو کنسرت ها را از سوی برخی افراد دانست که در بعضی از شهرها از سمت خودشان تصمیماتی می گیرند و در ادامه افزود: تمام اینها در قانون تعریف شده است و موسیقی که به آن مجوز داده می شود، موسیقی است که در خود نظام جمهوری اسلامی  مورد تایید است پس لغو شدن و این داستان ها باید از سمت مراجع قانونی مورد پیگیری قرار گیرد تا هم هنرمندان و هم مسئولان به نقطه نظر مشترک برسند.

اشرف زاده گفت: پذیرفتن کنسرت آنلاین به عنوان راهی برای مقابله با لغو کنسرت ها یعنی ما پذیرفته باشیم که کنسرت ها لغو می شود و این راهی است برای مقابله و من اصلا موافق این مسئله نیستم، اجرای کنسرت آنلاین راهی است برای کمک کردن به بیشتر دیده شدن آنهایی که استحقاق اجراهای خیلی خوب را دارند و مردمی که استحقاق دیدن موسیقی خوب را دارند و هیچ دخل و تصرفی نسبت به اینکه کنسرت  آنلاین راهی است برای مقابله با لغو کنسرت ها، ندارد.

وی با بیان اینکه اجرای زنده هم طرفداران خود را دارد و مردم دوست دارند در سالن ها حضور داشته باشند تصریح کرد: در بسیاری از شهرها هم این امکان برای مردم مهیا است که موسیقی خوب بشنوند و لذت ببرند چراکه این بخشی از اوقات فراغت مردم است و لغو موسیقی که تایید شده و مجوزهای لازم را اخذ کرده اتفاق عجیبی است که در هیچ جای دنیا این عدم هماهنگی بین دستگاه ها را نمی بینیم.

اشرف زاده ادامه داد: به عنوان مثال قوه مجریه به عنوان دولت پس از بررسی، به یک اثر اجازه اجرا می دهد بعد بخشی از قوه قضاییه و یا بدنه دستگاه های نظارتی در بعضی جاهای دیگر آن را لغو می کنند. امیدوارم این عدم هماهنگی به زودی حل شود و مسائل و اتفاقات موسیقی یک بار برای همیشه به یک سمت حل شدنی برود.

این خواننده سنتی افزود: رفتارها و تصمیم های بعضی چهره ها را به کل موسیقی و کل اتفاقات اجرایی سیستم دستگاه های اجرایی تعمیم ندهیم. ممکن است در چند شهر این اتفاق افتاده که امیدواریم حل شود ولی اگر برای این مسئله به این شکل مسکن بگذاریم و خودمان را گول بزنیم، کمی شعارزدگی است در حالیکه پیش از لغو کنسرت ها هم صحبت از راه اندازی این سامانه بود پس ارتباطی به لغو کنسرت ها ندارد.

اشرف زاده با اشاره به دعوت از وی برای اجرای آنلاین گفت: به دلیل اینکه من یکی دو اجرای دیگر هم پیش رو دارم قرار شد تا با تعامل با خود دوستان به یک تاریخ خیلی خوب برای اجرای آنلاین کنسرت برسیم اما من قول این اجرا را به صورت قطعی دادم و به زودی اجرای آنلاین خواهم داشت.

وی در خصوص فعالیت های خود به دو تیتراژ در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: تیتراژ برنامه "شب های شیدایی" به تهیه کنندگی آقایان طاهری و محمد نبهان که از شبکه دو پخش خواهد شد. برنامه ای است با عنوان اجتماعی و خانوادگی که با آهنگسازی افشین عزیزی و شعر احمد امیر سلیمی آماده کردیم و همینطور تیتراژ برنامه پر مخاطب "عقیق" به تهیه کنندگی اقای محمد قنبری و این برنامه هم با همکاری آقای مجتبی حبیبی و شعر خانم عالیه محرابی آماده شد و تا یکی دو روز دیگر و پس از شروع ماه مبارک رمضان این آثار را در وب سایت های مجاز قرار می دهیم تا به دست مخاطبانمان برسد و لذت ببرند. 

 

فایل صوتی این گفت و گو را دانلود کنید
فایل صوتی این گفت و گو را دانلود کنید

 گفت و گو: سحر آزاد

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • آخرین ویرایش در سه شنبه, 18 خرداد 1395 20:10
 • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت