چاپ کردن این صفحه

گزارش و تصویر: کلاس پیشرفته تار و سه تار (تار)

گزارش و تصویر: کلاس پیشرفته تار و سه تار (تار)

MasterClass_Alizadeh2_small

واحد مرکزی خبر، خبرنگار سایت: در نخستین روز این دوره از کلاس ها (دهم خرداد)، ساعت نه صبح روز شنبه، حسین علیزاده در سالن آوینی حاضر شد و کلاس ها را آغاز کرد. وی ابتدا صحبتی در مورد نوازندگی و جوانان در جامعه امروز ایران داشت. هدف از این کلاس ها را ارتباط بیشتر با جوانان نوازنده و کسانی که در این راه هستند اعلام کرد. علیزاده گفت: این کار که به صورت داوطلبانه انجام می شود، برای نخستین بار است که شکل می گیرد و هدف اصلی آن هدفی غیر مادی است.

کلیک کنید

به شهرستان ها خواهیم رفت و می خواهیم ثابت کنیم که همه چیز در تهران خلاصه نمی شود. ما باید بتوانیم فکرهایمان را به هم نزدیکتر کنیم و حرکتی غیر مادی، ضد ارتجاعی و خلاقانه انجام دهیم.

MasterClass_Alizadeh1_small

بتوانیم ارزش ها را به درستی حفظ کنیم و سنت ها را سرمایه مادی خود قرار ندهیم، بلکه سرمایه معنوی باشد. در عین حال هیچگاه غافل از حال و آینده نباشیم. وی اضافه کرد که فکر تشکیل چنین کلاس هایی از زمستان گذشته شکل گرفت و من با همکاری اساتید موسیقی ایران در نظر داریم این کلاس ها ادامه داشته باشد و برای سازهای دیگر نیز برنامه داریم. به شهرستان ها نیز خواهیم رفت. در ادامه علیزاده در مورد رشته اتنوموزیکولوژی صحبت کرد و همچنین، تمرکز در موسیقی که مهم ترین عامل در نوازندگی است.

یازدهم خرداد ماه هشتاد و دو

کلیک کنید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 01 بهمن 1394 21:53
  • اندازه قلم
رضا کلانتری

آخرین‌ها از رضا کلانتری

برای ارسال نظر وارد سایت شوید