تجلیل از «محمد گلریز» خواننده سرودهای انقلابی

تجلیل از «محمدگلریز» خواننده سرودهای انقلابی

موسیقی هنری ایران: مدیرکل دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ازبرگزاری ارکستر روز ملی خلیج فارس در هفته جاری خبر داد و گفت: تا دو ماه دیگر از«محمد گلریز» به عنوان خواننده پیشکسوت تجلیل می‌شود.

«سید‌محمد میرزمانی»مدیرکل دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگویی باخبرنگار موسیقی فارس در‌خصوص فعالیت‌های این مرکز موسیقایی در سال جدید،اظهار داشت: دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هر سالهتلاش می‌کند تا از پیشکسوتان عرصه موسیقی کشور تجلیل نماید و به همین منظوربا تهیه و توزیع آثارشان در این راه گام برمی‌دارد.

وی در ادامه افزود:تجلیل از استاد «محمد گلریز» به عنوان خواننده پیشکسوت کشورمان یکی دیگر از اینافتخارات است که تا دو ماه دیگر در تالار وحدت تهران تحقق خواهد یافت.

مدیرکل دفتر موسیقیمعاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص روز ملی خلیج فارس یاد‌آورشد: تمام ایرانی‌ها در خصوص روز ملی خلیج فارس خودشان را سهیم می‌دانند که درفعالیت‌های هنری این روز مشارکت داشته باشند و بتوان جایگاه این روز را زنده نگهداشت.

میرزمانی تصریحکرد: قطعاتی با عنوان «خلیج ‌فارس» به آهنگسازی «شهرداد روحانی»، «شاهینفرهت» و «امیر بکان» به مناسبت بزرگداشت هفته ملی خلیج ‌فارس در روزهای ۱۳ تا۱۵ اردیبهشت‌ماه جاری در تالار وحدت اجرا می‌شود که «حمید حامی» نیز درقطعه «امیر بکان» به‌عنوان خواننده و در کنار گروه کر حضور خواهد داشت.

یازدهم اردیبهشت نودو یک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • آخرین ویرایش در شنبه, 03 بهمن 1394 08:54
 • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت