کودکم باید به چه چیزی گوش دهد؟ بخش نخست

کودکم باید به چه چیزی گوش دهد؟ بخش نخست کودکم باید به چه چیزی گوش دهد؟ بخش نخست

کودکم باید به چه چیزی گوش دهد؟ بخش نخست

ترجمه و تصحیح: رضا کلانتری

 

صداهای احساسی

از طریق گوش دادن به موسیقی های مختلف، سعی در نواختن یک ساز موسیقی و خواندن آهنگ های روزمره و گذرا از موسیقی لذت ببرید.

در اینجا چند راهنمایی و روش برای کمک به کودکتان وجود دارد:

کودکم باید به چه چیزی گوش دهد؟

پدر و پسری در حال شنیدن موسیقی که از DVD پخش می شود هستند، آنها به همراه آهنگی که برایشان بسیار جالب است و ملودی زیبایی دارد، آواز می خوانند، بچه ها موسیقی را دوست دارند و از شما می خواهند، آهنگ محبوب و مورد علاقه شان را حتی در ماشین پخش کنید.

اما بچه ها در سن جوانی باید چه نوع موسیقی گوش کنند؟

در اینجا چند راهنمایی مفید برای ایجاد یک کتابخانه موسیقی مناسب برای کودک شما وجود دارد.

نه فقط برای گوش دادن

قبل از اینکه ترانه ها را انتخاب کنید، به یاد داشته باشید که فرزند شما از انجام دادن کار و فعالیت عملی بیشتر از گوش دادن سود می برد . برای به دست آوردن مزایای کامل موسیقی، کودکان باید آواز خواندن و رقص همراه با آهنگ ها را بیاموزند.

 آوازخوانی و حرکت به همراه موسیقی، یک فرایند ترکیبی شناختی، ذهنی و عملی است که با کمک حس شنوایی انجام می شود و توسط مغز تحلیل و معنا می شود.

ساختن و خلق کردن آهنگ در موسیقی مانند فکر کردن و صحبت کردن است. ما با تمرین کردن، ساختن صداها و تمرین ذهنی یاد می گیریم تا ذهن خود را در زمینه درک موسیقی توسعه دهیم ، و اگر بتوانیم این تمرین را با صدای بلند و همراه با رقص و بازی انجام دهیم، بسیار تاثیرگذارتر خواهد بود.

تحقیقات نشان می دهد که 50 درصد از کودکان که به مهد کودک می روند تفاوت بین آواز خواندن و صحبت کردن را نمی دانند.

همانطور که شما شروع به ساخت کتابخانه موسیقی کودک خود می کنید، بدانید که تمرکز بر روی تعامل با موسیقی است که به آموزش موسیقی و گوش موسیقی کودک شما کمک می کند.

بیشتر مربیان موسیقی پیشنهاد می کنند از لوازم و وسایلی که در خانه دارید برای بازی استفاده کنید.

هدف کمک به فرزندتان در خلق و به وجود آوردن موسیقی باشد، نه فقط شنیدن موسیقی.
بهترین کتابخانه موسیقی برای کودک شما شامل طیف گسترده و ترکیبی از ژانرهایی است که شما دوست دارید به همراه آن نوع موسیقی که آنها دوست دارند. موسیقی را با نوع غذاها می توان مقایسه کرد: شما نمی خواهید فرزندتان فقط همبرگر و پنیر بخورد پس نمی خواهید همیشه یک نوع موسیقی را نیز بشنود.

پس بهتر است "بوفه غذای گوش را بسازید"

منوی موسیقی شما باید از آهنگ هایی از فرهنگ شما، موسیقی ملی و محلی و فولکلور شما و کسانی که در سرتاسر جهان هستند و همچنین موسیقی هایی که دوست دارید را شامل شود.

اریک رستمسن، رئیس مدرسه موسیقی کودک در موسسه Peabody در بالتیمور، می گوید: "علاوه بر نواختن ژانرهای مختلف موسیقی، والدین باید موسیقی هایی را که از آنها لذت می برند، بنوازند. "

به ویژه بر روی موسیقی کلاسیک Classic و موسیقی جز Jazz تأکید میکنم، در عین حال که باید گفت موسیقی بد وجود ندارد ولی در برخی مواقع یافتن موسیقی مناسب در مقایسه با دیگر کارها دشوارتر است. "

برای به چالش کشیدن فرزند خود، انواع ریتم ها و تنالیته ها و آهنگ هایی که در کلیدهای مختلف قرار دارند را، هدف قرار دهید. "

پخش موسیقی با کیفیت بالاتر

همچنین بهتر است که موسیقی را به گونه ای پخش کنید که کیفیت بالاتری داشته باشد، نه صدای بیشتر. صدای تفکیک شده، فرکانس های مشخص و قابل تشخیص و توضیح برای آموزش و شناخت سازها.

موسیقی ارکسترال برای این کار بهترین است.

تنوع سلیقه کودکان باعث می شود موسیقی مورد نیاز نیز با سبک های بیشتری وجود داشته باشد، و این خود نشان می دهد که انواع مختلف موسیقی ممکن است به آنها کمک کند تا بهتر موسیقی را یاد بگیرند و درک کنند.

کودکان در آغاز به طور غیر مستقیم و از راه بازی، موسیقی را می آموزند.

آنها باید آواز و شعر آهنگ ها را در حالات غیر معمول و مختلف، و با کاربردهای مختلف مانند آواز خواندن و بازی کردن به کار برند و به مرور آن ها را بیاموزند.

با آهنگ های آشنا شروع کنید

هنگام تعیین اینکه چگونه موسیقی را به فرزندتان معرفی کنید، آهنگهایی را که شنیده اند را بخوانید و از آنها شروع کنید.

پیشنهاد می شود برای شروع، کودک موسیقی را از موسیقی های معمول که در مهد کودک استفاده می شود، آغاز کند و به تدریج که به سن پیش دبستانی رسید، آهنگ های محلی و تعدادی موسیقی کلاسیک در برنامه قرار داده شود.

در صورت شک و تردید و برای راهنمایی حتما با کارشناسان موسیقی مشورت کنید.

ادامه دارد

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 20 آبان 1396 23:41
  • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید