برنامه اجرای شهرداد روحانی مشخص شد/خواب‌های طلایی در کاخ گلستان

برنامه اجرای شهرداد روحانی مشخص شد/خواب‌های طلایی در کاخ گلستان

برنامه اجرای شهرداد روحانی مشخص شد/خواب‌های طلایی در کاخ گلستان

برنامه اجرای شهرداد روحانی مشخص شد/خواب‌های طلایی در کاخ گلستان
برنامه اجرای شهرداد روحانی مشخص شد/خواب‌های طلایی در کاخ گلستان

شهرداد روحانی در نخستین فستیوال بارانا روی صحنه می‌رود و قطعاتی را به همراه گروه نوازندگانش در کاخ گلستان اجرا می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ «شهرداد روحانی» در سال جاری برنامه‌های متعددی را به صورت تک‌نوازی، دوئت، تریو و کوارتت و همچنین در همراهی با ارکستر اجرا کرده است. وی که سابقه‌ی فعالیت با ارکسترهای بزرگ دنیا را دارد، پیش از این نیز در مکان‌های تاریخی‌ای چون فضای باز در پارتنون واقع در آتن (پایتخت یونان) انجام داده و حالا قرار است در بنای تاریخی کاخ گلستان به اجرای برنامه بپردازد.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده؛ رپرتوار اجرای شهرداد روحانی با همراهی هنرمندانی چون نازلی بخشایش، آرش اسلامی، صابر جعفری، امیر باورچی، آوا شادمانی، محمدحسین غریبی، دانیال جورابچی و هادی اسماعیلی به شرح زیر است:

قسمت اول: سرزمین مادری - پروانه  - مادر  - میدان آزادی  - قصه‌ی باران  - بادبادک  - مهتاب - لحظات شیرین  قسمت دوم: عذرا -  زیبایی عشق - خواب‌های طلایی - صدایی در شب - رقص بهار  ابدیت - بر فراز آسمان‌ها اصفهان

فستیوال موسیقی بارانا از چهاردهم تا بیست و دوم امرداد سال جاری به مدت یک هفته در کاخ گلستان برگزار خواهد شد. کاخ عمارتی است که تنها اثرِ ثبت شده‌ی یونسکو در تهران است.

این کاخ که عمرِ آن به زمان صفویه (شاه عباس صفوی) می‌رسد، هم‌اکنون نزدیک به پنج قرن است که یکی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین عمارت‌های ایران است که بخش مهمی از تاریخ این سرزمین را در دلِ خود پنهان دارد و به عنوان مجموعه‌ای بی‌بدیل و سندی زنده از مهم‌ترین بخش‌های تاریخ ایران است. «ناصرالدین‌شاه قاجار» در این کاخ تاج‌گذاری کرد و در سال‌های پادشاهی‌اش، این کاخ میزبانِ‌ سفرای متعددی بود. همچنین این کاخ با شماری از رخدادهای عمده‌ی سیاسی مانند انقلاب مشروطه و پیامدهای آن توأم و عجین شد. پهلوی اول و دوم نیز در همین کاخ، تاج‌گذاری کردند و حالا این عمارت، با وسعتی برابر با ۴/۵ هکتار قرار است به عنوان بنایی تاریخی میزبان تعدادی از سرشناس‌ترین گروه‌ها و چهره‌های موسیقی ایران باشد. تنها اثرِ تاریخی ثبت شده در تهران و یکی از شانزده اثر تاریخی ایران در جهان، قرار است مرداد ماه روزهای باشکوه از نوا و نغمه را پشت سر ‌گذارد و در فستیوالی که با همت بخش خصوصی – موسسه‌ی فرهنگی – هنر ی بارانا- برگزار می‌شود، هنرمندانِ مختلف به تک‌نوازی و گروه‌نوازی بپردازند.

نخستین فستیوال «شب‌های موسیقی بارانا» با اجرای لوریس چکناوریان و ارکستر زهی، گروه کامکارها، گروه کامنت، گروه پالت، گروه داماهی، شهرداد روحانی، کیخسرو پورناظری و گروه شمس، سهراب پورناظری و آنتونیو ری همراه است.

پنج درصد از فروش بلیت‌های این فستیوال به کودکان مبتلا به سرطان تحت حمایت محک و همچنین درصدی دیگر از فروش برای حمایت از موسیقی‌دانان در حوزه‌ سلامت و رفاه تخصیص خواهد یافت. موسسه‌ آفرینش هنر بارانا، شرکت کار و اندیشه و با همراهی سازمان میراث فرهنگی برگزارکنندگان این فستیوال هستند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 14 مرداد 1395 01:31
 • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت