خاطراتم از ایران را فراموش نمی‌کنم

خاطراتم از ایران را فراموش نمی‌کنم

خاطراتم از ایران را فراموش نمی‌کنم
خاطراتم از ایران را فراموش نمی‌کنم

دامیانو جورانا - رهبر ارکستر جوانان جهان - درباره ارکستر سمفونیک تهران گفت: پیش‌تر با این ارکستر آشنایی داشتم و این دومین‌بار است که با این بچه‌ها دیدار می‌کنم. آن‌ها در موضوع اخلاقی واقعا بی‌نظیر بوده‌اند و در موضوع کاری کمی به تمرین بیشتر نیاز دارند.

به گزارش ایسنا، رهبر ارکستر جوانان جهان ادامه داد: لازم است با این بچه‌ها بیشتر کار شود تا بتوانند بیشترین بازده را از خود نشان دهند. این نوازندگان شایستگی حضور در رده‌های بالاتر را دارند.

او با بیان این‌که باعث افتخار است که به‌عنوان رهبر ارکستر جوانان جهان در ایران حضور پیدا کرده‌ام، اظهار کرد: بارها گفته‌ام و باز هم می‌گویم، خاطراتی را که اینجا تجربه کرده‌ام، هرگز فراموش نخواهم کرد.

این رهبر ارکستر که 20 مردادماه، اجرای مشترک ارکستر جوانان جهان و ارکستر سمفونیک تهران را رهبری می‌کند، توضیح داد: در اولین شب کنسرت، من به‌عنوان رهبر روی سن خواهم رفت. اجرای ما به دو بخش دارد که در بخش اول، قطعه «سلامی از عشق»، «اپوس ۱۲ برای ارکستر»، «همورسک، اپوس ۱۰۱ برای یویلا» و در قسمت دوم نیز باهم تلفیق‌شده سمفونی شماره ۷ بتهوون را اجرا خواهیم کرد.

جورانا به ارکستر جوانان جهان نیز اشاره کرد و افزود: ما در ارکستر نوازندگانی را از تمام کشورها مثل آلمان، فرانسه، آمریکا، ترکیه، ایتالیا و ... در کنار هم داریم و همکاری با آن‌ها برایم لذت‌بخش است. من برای این اجرا در ایران، از ریاست جمهوری ایتالیا مدال گرفتم و برایم باعث افتخار بود. این مدال، معانی زیادی از جمله پیامی معنوی دارد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • آخرین ویرایش در یکشنبه, 17 مرداد 1395 19:35
 • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت