جایزه یک آهنگساز ایرانی در فستیوال خارجی

جایزه یک آهنگساز ایرانی در فستیوال خارجی

جایزه یک آهنگساز ایرانی در فستیوال خارجی
جایزه یک آهنگساز ایرانی در فستیوال خارجی

ساسان محبی آهنگساز و نوازنده ایرانی که ساکن اتریش است در بخش موسیقی فیلم جشنواره The Indie Gathering جایزه گرفت.

به گزارش ایسنا، این هنرمند در بیست‌ویکمین فستیوال بین‌المللی فیلم The Indie Gathering شایسته تقدیر شناخته شد و یکی از جوایز این جشنواره را از آن خود کرد.

در معرفی این جشنواره عنوان شده است: ھر سال در ماه آگوست فیلم‌سازان سراسر جھان در این فستیوال دور ھم جمع می‌شوند تا ضمن به نمایش گذاشتن فیلم‌ھای خود با برندگان بخش‌های مختلف سینمایی از جمله موسیقی فیلم ملاقات کنند و با ایده‌ھای یکدیگر آشنا شوند. مدیریت این فستیوال را Szuch Ray کارگردان، فیلم‌ساز و برنده سه جایزه امی بر عھده دارد.

همچنین در معرفی ساسان محبی آمده است: ساسان محبی یکی از شاگردان استاد جواد معروفی است که در سال‌ھای آخر حیات معروفی علاوه بر کار نوازندگی پیانو به نت‌نویسی آثار استادش (با نظارت خود استاد) می‌پرداخت. وی بعد از مرگ استاد معروفی در سال ١٣٧٢ تدریس شاگردان او را به عھده گرفت. در اولین بزرگداشت استاد معروفی در سال ١٣٧٣، ساسان محبی و افلیا پرتو به دعوت علی مرادخانی در تالار وحدت قطعاتی از استاد معروفی را نواختند. از ھمان سال‌ھا محبی برای یادگیری شیوه و تکنیک آھنگسازی از شاگردان استاد فرھاد فخرالدینی شد.

وی در سال ١٣٧۶ برای تحصیل در رشته پیانو و آھنگسازی ایران را ترک کرد و به تحصیل در دانشگاه موسیقی وین پرداخت. در سال ١٣٨٣ از ھمین دانشگاه فارغ‌التحصیل شد و فعالیتھای موسیقایی خود را در اروپا گسترش داد. بعدھا به دلیل علاقه به آھنگسازی فیلم به کالج موسیقی برکلی رفت و در سال ١٣٩۴ از این کالج در رشته آھنگسازی فیلم و سریال فارغ‌التحصیل شد.

از دیگر فعالیت‌ھای ساسان محبی در سال‌ھای گذشته می‌توان به برگزاری بزرگداشت جواد معروفی در کنسرت ھاوس وین، ساخت موسیقی برای مراسم معرفی Amano Yukiya (رئیس سازمان انرژی اتمی) و ساخت موسیقی به نمایندگی موسیقی ایران در سی‌امین سالگرد تشکیل سازمان Opec Fund اشاره کرد .او در حال حاضر عضو ثابت انجمن آھنگسازان فیلم اتریش است و در رشته آھنگسازی فیلم در اروپا و آمریکا فعالیت می‌کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • آخرین ویرایش در شنبه, 30 مرداد 1395 13:10
 • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت