گروه کُر آکادمیک پایتخت تشکیل می شود

گروه کُر آکادمیک پایتخت تشکیل می شود

گروه کُر آکادمیک پایتخت تشکیل می شود

گروه کُر آکادمیک پایتخت تشکیل می شود
گروه کُر آکادمیک پایتخت تشکیل می شود

گروه کُر آکادمیک پایتخت زیر نظر آکادمی موسیقی «پنج خط» با مدیریت شهرام توکلی به زودی تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهرام توکلی آهنگساز و مدیر آکادمی موسیقی «پنج خط» با اعلام این خبر گفت: به دنبال تشکیل ارکستر آکادمیک پایتخت در شهریورماه امسال، به فکر راه اندازی گروه کُر نیز با همین عنوان افتادیم به طوری که فراخوانی را جهت تشکیل این گروه اعلام و با پایان مهلت ثبت نام که ١٥ آذرماه است، با یک آزمون ورودی اعضا جذب و گروه رسما فعالیت خود را از اول دی ماه آغاز خواهد کرد.

وی افزود:  تشکیل این ارکستر و گروه کُر آموزشی در حقیقت ایده برداری از رویکرد آموزشی «ال سیستما» است. در این  سیستم آموزشی هنرجویان از بدو شروع آموزش ساز تخصصی خود همزمان در ارکستر نیز نوازندگی می کنند و از این طریق غیر از فراگیری تکنیک های ساز خود تجربیات بسیار ارزشمندی را از طریق نوازندگی در ارکستر بدست می آورند. بر این اساس برای عضوگیری گروه کر نیز ملاک ما تخصص موسیقیایی نیست چرا که قرار است در این سیستم زیر نظر اساتید خبره آموزش های لازم را همچون سلفژ و هم خوانی ببینند.

این آهنگساز بیان کرد: در کنار بحث آموزشی، برنامه اجرای کنسرت را هم خواهیم داشت چرا که معتقدیم کنسرت نیز جز پروسه آموزش است بنابراین از هم اکنون در حال برنامه ریزی برای اجرای صحنه ای گروه کر و ارکستر هستیم به طوری که پیش بینی ما برای اجرای این گروه اواخر اردیبهشت سال آینده خواهد بود.

توکلی ادامه داد: گروه کُر زیر نظر آکادمی موسیقی «پنج خط» اداره و با رهبری شایا اسدی فعالیت خود را آغاز می کند.

این استاد دانشگاه در خاتمه با اشاره به شرایط فعلی ارکستر آکادمیک پایتخت گفت: ارکستر از شهریورماه امسال کار خود را با ٦٠ نوازنده آغاز کرده و تاکنون ضمن آموزش، قطعاتی از آهنگسازان برجسته همچون هایدن و ویوالدی را در تمرینات اجرا کرده که می توان گفت با اجرای این آثار، ارکستر پیشرفت چشمگیری داشته و صدای ارکستر قابل قبول است.

آزمون ورودی گروه کُر آکادمیک پایتخت ١٩ آذرماه برگزار می شود. بر این اساس علاقمندان برای شرکت در آن می توانند تا ١٥ آذرماه از ساعت١٠ تا ٢٠ جهت ثبت نام با آکادمی موسیقی «پنج خط» تماس حاصل کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 03 آذر 1395 00:44
 • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت