برنامه اجراهای سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر

برنامه اجراهای سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر

برنامه اجراهای سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر

برنامه اجراهای سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر
برنامه اجراهای سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر

به گزارش ایسنا، ۲۱ آذرماه نامه‌ای همراه با اسامی حدود ۶۵۰ نفر خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی - سیدرضا صالحی امیری - منتشر شد که در آن، بازنگری در سیاستگذاری جشنواره موسیقی فجر خواسته شده بود.

سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر از ۲۲ دی‌ماه تا ۱ بهمن‌ماه به ریاست حمیدرضا نوربخش برگزار می‌شود.

دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی پیامبر مهربانی با حضور هنرمندان هشت کشور و هنرمندانی از ۱۰ استان کشورمان دوشنبه ۲۲ آذر در ۶ فرهنگسرای شهر تهران آغاز شده و تا ۲۵ آذرماه ادامه دارد.

به گزارش ایلنا، دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی پیامبر مهربانی به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با حضور هنرمندان کشورهای ایران، ازبکستان، افغانستان، الجزایر، پاکستان، تاجیکستان، تونس، قرقیزستان و قزاقستان از دوشنبه ۲۲ آذر در ۶ فرهنگسرای تهران آغاز شده و تا ۲۵ آذر ادامه دارد.

برنامه اجرای گروه‌های شرکت کننده در دومین روز جشنواره پیامبر مهربانی، سه‌شنبه ۲۳ آذر از ساعت ۱۸ در ۶ فرهنگسرای تهران به شرح زیر است.

فرهنگسرای اندیشه (سالن اصلی): کشور قرقیزستان، استان گلستان (علی آباد کتول)، استان مرکزی

فرهنگسرای ارسباران (سالن اصلی): موسیقی دستگاهی ایران، استان ایلام، کشور ازبکستان

فرهنگسرای فردوس (سالن اصلی): کشور الجزایر، استان کردستان، کشور تاجیکستان

فرهنگسرای بهمن (سالن نغمه): کشور افغانستان، استان خراسان جنوبی، کشور تونس

فرهنگسرای بهاران (آمفی تئا‌تر بهاران): کشور قزاقستان، استان خوزستان (بهبهان)، استان خراسان رضوی

فرهنگسرای خاوران (سالن مطهری): کشور پاکستان، استان خوزستان (اهواز)، استان گلستان (ترکمن صحرا)

همچنین آیین اختتامیه دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی پیامبر مهربانی ۲۵ آذر ماه از ساعت ۱۸: ۳۰ در مرکز همایش‌های بین‌المللی شهید آوینی فرهنگسرای بهمن برگزار می‌شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • آخرین ویرایش در یکشنبه, 12 دی 1395 09:38
 • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت