شب های آرتمیس میزبان خوانندگان پاپ، سنتی و محلی ایران

شب های آرتمیس میزبان خوانندگان پاپ، سنتی و محلی ایران شب های آرتمیس میزبان خوانندگان پاپ، سنتی و محلی ایران

"شب‌های آرتمیس" میزبان خوانندگان پاپ، سنتی و محلی ایران می‌شود

جشنواره تابستانی "شب‌های آرتمیس" با حضور بسیاری از گروه‌ها و خوانندگان موسیقی پاپ، سنتی و محلی برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا،  نشست خبری جشنواره تابستانی "شب‌های آرتمیس" ظهر امروز (سه شنبه 31 مرداد) با حضور دست‌اندرکاران این جشنواره برگزار شد.

مهران فرهادی (مدیر اجرایی جشنواره تابستانی شب‌های آرتمیس) در ابتدای این نشست خبری گفت: این برای اولین بار است که یک مکان تجاری از یک حرکت فرهنگی هنری مناسب حمایت کرده و این دوره از جشنواره رویدادی برای دیدار صنعت و هنر است.

وی افزود: این جشنواره در برگیرنده فضای متفاوتی در حوزه‌های مختلف فرهنگ و هنربه ویژه موسیقی است. برنامه‌هایی که برای این جشنواره در نظر گرفتیم حضور در یک برنامه دراز مدت است که مایلیم با همکاری مجتمع برگزار کننده این جشنواره، شرایطی را فراهم کنیم که سالن‌های اجرای برنامه ما در طول سال نیز ادامه پیدا کند. به همین دلیل بعد از پایان جشنواره و برگزاری کنسرت‌ها در ماه محرم نیز ویژه برنامه‌های جالبی را در نظر گرفتیم که این برنامه‌ها با همکاری وزارت ارشاد برگزار می‌شود.

فرهادی همچنین عنوان کرد: بخش اصلی جشنواره متمرکز بر برگزاری کنسرت‌هاست ، البته در کنار اینها ویژه برنامه‌های نمایشی را هم داریم که فکر می‌کنم از فضای جالب توجهی برخوردار باشد. ما در کنار استفاده از خوانندگان موسیقی اصیل ایرانی، پاپ و موسیقی نواحی از جمله حجت اشرف زاده، فرزاد فرزین، رضا صادقی، سالارعقیلی، گروه روناک و امید جهان ، ویژه برنامه‌هایی را برای خوانندگان دهه هفتاد در نظر گرفتیم که در این برنامه تعدادی از خوانندگان معروف موسیقی در دهه هفتاد از جمله قاسم افشار،حمید حامی، نیما مسیحا ، مانی رهنما، حمید خندان و محمدرضا عیوضی در مکان جدیدی که تعبیه شده به اجرای برنامه می پردازند.

مدیر اجرایی این جشنواره گفت: صدابرداری به شکل حرفه‌ای انجام می‌گیرد و در این مورد هیچ مشکلی وجود ندارد. درباره معیار انتخاب خوانندگان هم باید بگویم که  ما با در نظر گرفتن شخصیت مردمی خوانندگان و اینکه خیلی از مخاطبان امکان دسترسی به آنها در سالن های گران قیمت را ندارند، نسبت به انتخاب آنها اقدام کرده‌ایم .

 در ادامه افزود: در حوزه موسیقی اصیل ایرانی فکر می‌کنم سالار عقیلی و گروه روناک از بهترین گزینه های‌ما بوده‌اند. در بخش خوانندگان نوستالژیک هم بازتولید خاطره آثار خوب آنها و حال و هوایی که مردم با این آثار دارند فضای کار شکل گرفته است و در بخش خوانندگان پاپ هم ماجرا به شکلی بوده که سعی شده کسانی انتخاب شوند که در حال حاضر امکان داشتن جمعیت زیاد در سالن های پرجمعیت را ندارند و ما می توانیم در این فضای پر جمعیت میزبان مخاطبان باشیم.

وی گفت: ما برای استفاده هر چه بهتر مخاطبان و شهروندان تهرانی تلاش کردیم قیمت بلیت کنسرت‌ها را به شکل معقولانه‌ای تعیین کنیم که طبق برنامه ها میانگین قیمت بلیت‌ها بین ۱۵ تا ۶۰ هزار تومان است که تصور می‌کنم رقم معقولانه‌ای باشد. به هر حال تمامی تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌ها انجام گرفته تا جشنواره‌ای برگزار شود که طیف بیشتری از مخاطبان همراه با این پروژه باشند.

مهرداد غفار زاده کارگردان سینما و دبیر این جشنواره هم در بخش دیگری از نشست گفت: امیدوارم این رویداد وحدتی بین بتون و هنر باشد و شاهد یک برنامه معتبر در عرصه های فرهنگی هنری باشیم. به هر حال یکی از دلایل برگزاری جشنواره وجود منطقه جغرافیایی جدیدی چون دریاچه خلیج فارس در شهر تهران است که این رویداد می‌تواند معرف خوبی برای این منطقه ساحی باشد . شما تصاویر هوایی این منطقه را ببنید متوجه می‌شوید که شکل دریاچه در قالب نقشه ایران طراحی شده و سه جزیره‌ای که در این مکان ساخته شده به نوعی سمبل سه جزیره معروف خلیج فارس است که همه اینها می‌تواند بهانه خوبی برای برگزاری یک رویداد فرهنگی باشد.

وی در ادامه افزود: ما از قبل ایده داشتیم که جشنواره در فصل تابستان برگزار شود بنابراین مشکلی هم از جهت باد و باران نداشتیم. اما وقتی برنامه‌ریزی‌ها به این گونه شد که جشنواره در ماه آخر تابستان برگزار شود، طبیعتا اقداماتی هم برای جلوگیری از هرگونه اتفاق احتمالی نظیر بارش باران انجام گرفته است. ما قطعا برای برگزاری کنسرت ها هماهنگی‌هایی را با سازمان هواشناسی خواهیم داشت تا مشکلی از این بابت به وجود نیاید.

غفارزاده همچنین عنوان کرد: ما در برگزاری این پروژه به لحاظ دریافت مجوزهای لازم شرایط آسانی نداشتیم و صادقانه می‌گویم که در این مدت تلاش بسیار زیادی را برای کسب مجوزها انجام دادیم. به هر حال اینجا طراحی به نوعی میکل آنژی است که ما مجسمه ساز آن هستیم و امیدوارم این گل مجسمه در این منطقه از تهران بتواند تبدیل به مجسمه‌ای شود که تا سال‌ها باقی بماند.

امین الله امرا (مدیرعامل مجمتع آرتمیس) هم در این نشست گفت: این پروژه صنعتی یکی از پروژه‌های مهم ملی در راستای الگوی تعاونی و اقتصاد مقاومتی است که ما برای آن برنامه‌های متفاوتی در نظر گرفتیم و به زودی در حوزه برگزاری برنامه‌های فرهنگی و ساخت سالن‌ها جزئیات دیگری را مطلع می‌شوید که بسیاری از خدمات فرهنگی وهنری از جمله سالن سینما و سالن برگزاری کنسرت را پوشش می‌دهد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت