درباره حاشیه های کنسرت محسن یگانه در آمریکا

 • شنبه, 02 دی 1396 00:31
 • منتشرشده در مقالات
 • خواندن 1040 دفعه
درباره حاشیه های کنسرت محسن یگانه در آمریکا درباره حاشیه های کنسرت محسن یگانه در آمریکا

 

روایتی دیگر درباره حاشیه‌های کنسرت محسن یگانه در آمریکا

چندی پیش کنسرت محسن یگانه، از خوانندگان موسیقی پاپ فعال در داخل کشور، در آمریکا برگزار شد. این کنسرت با حاشیه‌هایی همراه شد که برخی رسانه‌های داخل و خارج از کشور روایت‌های متفاوتی از آن ارایه کردند.

در پی انتشار  اظهارات رییس هیات‌ مدیره انجمن دوستی ایران و آمریکای شمالی در ایسنا، محمد حاتم‌پور ـ مدیر برنامه‌های محسن یگانه - توضیح‌هایی ارایه کرد.

او در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: ما اردیبهشت‌ماه امسال قراردادی را برای برگزاری کنسرت محسن یگانه در آمریکا با این انجمن منعقد کردیم؛ از آنجایی که این انجمن سابقه برگزاری کنسرت نداشت، طبیعتا نباید با آن‌ها کار می‌کردیم اما آن‌ها به ما وعده دادند گروه کامل موسیقی را همراه محسن یگانه به آمریکا می‌برند؛ این وعده‌ای بود که هیچ تهیه‌کننده‌ای نمی‌دهد و از قضا موضوعی است که برای محسن یگانه اهمیت ویژه‌ای دارد، برای همین ما همکاری با این انجمن را به واسطه همین جنس وعده‌ها قبول کردیم.

وی ادامه داد: چهار شهر آمریکا برای برگزاری کنسرت در نظر گرفته شد و مبالغی نیز برای هزینه این کنسرت‌ها تعیین شد. زمانی که قرارداد میان ما بسته شد، قرار شد در تبلیغات نیز کمک کنیم؛ زیرا یگانه پیش از این تور کنسرت موفقی را در آمریکا داشت و ما نمی‌خواستیم اعتبار او خدشه‌دار شود.

حاتم‌پور اضافه کرد: ما مدارک را برای اخذ ویزا فرستادیم و زمانی که برای دریافت ویزا به کشور آذربایجان رفتیم، متوجه شدیم این انجمن نسبت به دریافت نوع دیگری از ویزا برای ما اقدام کرده است که برای گروه‌های هنری استفاده نمی‌شود، بنابراین درخواست ویزای ما رد شد و در مرحله بعد فقط برای محسن یگانه ویزا گرفتند.

این فعال حوزه موسیقی اظهار کرد: ما با شرایطی مواجه شدیم که هیچ‌کدام از اعضای گروه موسیقی و مدیر برنامه خواننده در این سفر او را همراهی نمی‌کردند، بنابراین خواستیم تا کنسرت را کنسل کنیم اما آن‌ها گفتند اگر این کار را انجام بدهیم، ویزای یگانه را باطل می‌کنند و او نمی‌تواند برای ۵ سال ویزایی اخذ کند.

او گفت: ما در ادامه به اختلاف‌های مالی برخوردیم و می‌خواستیم قرارداد را فسخ کنیم اما به احترام ایرانی‌های مقیم آمریکا کار را ادامه دادیم. آن‌ها در نهایت مبالغ را کامل به ما پرداخت نکردند و محسن یگانه با هزینه شخصی بلیت هواپیمای خود را تهیه‌ کرد و در آمریکا اقامت داشت. طبق قرارداد، تمام هزینه ایاب‌ و ذهاب و دستمزد بر عهده کنسرت‌گذار بوده است و در این زمینه حق شکایت برای ما محفوظ است و پیگیری قضایی خواهیم کرد. آن‌ها برای تبلیغات با یک شرکت آمریکایی قرارداد بسته بودند که با روحیه ایرانی آشنایی نداشت و یگانه چند روز آخر باز از حساب شخصی خود هزینه‌هایی از تبلیغات را پرداخت کرد. ما همه چیز را رعایت کردیم و همه مشکلات از بی‌تجربگی تیم برگزارکننده بوده است.

مدیر برنامه‌های این خواننده پاپ درباره فروش بلیت‌های کنسرت نیز گفت: ظرفیت سالن مایکروسافت  ۶۸۰۰ نفر است که طبق آمار فروشی که هرروز به ما اعلام می‌کردند، پنج روز مانده به اجرا ۶۵۰۰ صندلی فروخته شده بود و حتی نزدیک اجرا تعدادی از آمریکایی‌ها در اینستاگرام به من پیام دادند که حدود ۲۰ بلیت باقی‌مانده است که جای خوبی ندارند و پرسیده بودند اگر بخواهند بلیت در جای خوب تهیه‌ کنند، چگونه این کار را انجام بدهند.

حاتم‌پور ادامه داد: محسن یگانه یک‌بار پیش از این تمامی بلیت‌های این کنسرت را در این سالن به فروش رسانده بود و نامش در فهرست مشاهیر این سالن به عنوان اولین خواننده ایرانی فعال در داخل کشور وارد شده بود. طبق فیلم‌ها و عکس‌های موجود از این کنسرت آخر، سالن جای خالی نداشت و از هر تهیه‌کننده‌ای بپرسید، این کنسرت را سولد اوت شده (تمامی بلیت‌های آن به فروش رفته) حساب می‌کند.

او درباره ادعایی درباره همکاری محسن یگانه با گروهی از نوازندگان که با خواننده‌های لس‌آنجلسی همکاری داشته‌اند نیز گفت: او مجبور شد با تعدادی از آمریکایی‌ها و ایرانی‌های ساکن آن‌جا همکاری کند که اسامی همه آن‌ها موجود است، همچنین محسن یگانه در آمریکا هیچ مدیر برنامه‌ای نداشته و همه هماهنگی‌های او را من به شکل تلفنی انجام می‌دادم.

حاتم‌پور همچنین گفت: به دلیل فضایی که به وجود آمده بود و مخالفان برگزاری کنسرت‌های خوانندگان داخل کشور در لس‌آنجلس، با روش‌هایی علیه این کنسرت لابی کرده بودند و تا آخرین دقایق فشار وارد می‌کردند که این کنسرت لغو شود اما خدا را شکر، برگزار شد. محسن یگانه نیز در کنسرت شهر «سن‌خوزه» اعلام کرد هیچ مشکلی با هیچ دینی ندارم و به انسانیت انسان‌ها احترام می‌گذارم. من‌هم به خاطر روشن شدن افکار عمومی این حرف‌ها را مطرح کردم.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت