علاقه محسن چاوشی به روایت زندگی کارگران

علاقه محسن چاوشی به روایت زندگی کارگران علاقه محسن چاوشی به روایت زندگی کارگران

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

علاقه محسن چاوشی به روایت زندگی کارگران/سایه‌بان واقعی است نه تلخ

نوید محمودی معتقد است که سریال سایه‌بان تنها تلاش دارد واقعیت زندگی کارگران را نشان بدهد و به دنبال تلخ کردن تماشاگر خود نیست.

نوید محمودی که به همراه برادرش سریال سایه‌بان را ساخته است؛ با اشاره به استقبال مخاطبان از سریال "سایه‌بان" به خبرنگار ایلنا گفت: ‌ این سریال جنسی از داستان‌گویی را روایت می‌کند که در آن به عمق زندگی افراد نفوذ کرده و به خصوص به زندگی برخی افراد جامعه همچون کارگران بسیار نزدیک شده است.

وی ادامه داد: در بیشتر آثار سینمایی یا تلویزیونی که به مقوله کار یا کارگری می‌پرداختند فقط به داستان مدیر کارگاه توجه می‌شده یا کارگران بهانه‌ای بودند برای آنکه فقط داستان روایت شود اما در سایه‌بان ما تلاش کردیم به مشکلات و درون زندگی کارگران به عنوان بخش مهمی از جامعه توجه کنیم.

محمودی ادامه داد: در این سریال ما تلاش کردیم نشان بدهیم به جز مدیران یک کارگاه یا کارخانه امکان دارد کارکنان و کارگرانی در آن کارگاه کار کنند که بیشتر از کارفرما به آن شغل نیاز داشته باشد.

محمودی با اشاره به اینکه تلاش شده در این سریال واقعیات زندگی بسیار نزدیک روایت شود، گفت: طرح اولیه سریال را حدود سه سال پیش ارائه کردیم البته در طی این مدت چند بار مدیران شبکه تغییر کردند ولی ما به گفت‌وگو ادامه دادیم و تلاش کردیم تا نگاه خود را به یکدیگر نزدیک کنیم اما مهم‌ترین مساله که توجه جدی به زندگی کارگران بود، مورد اتفاق نظر ما و مدیران قرار داشت.

وی ادامه داد: بعد از ساخت نیز ممیزی زیادی درباره سریال اعمال نشد البته ممکن است که برخی ممیزی‌ها و خطوط قرمزی که در سینما وجود نداشته باشد در تلویزیون وجود داشته باشد مثلا نشان دادن استعمال دخانیات در سینما بیشتر و راحت‌تر از تلویزیون است اما در تلویزیون ما باید این مساله را بسیار کم و در صورت نیاز انجام بدهیم زیرا مخاطب تلویزیون از همه قشری به خصوص کودکان هستند.

محمودی درباره تلخ بودن داستان سریال که بعضا بیننده را آزار می‌دهد، گفت: از زمانی که داستان سریال سایه‌بان شکل گرفت داستان به صورت طبیعی جلو رفت و اصلا ما به دنبال آن نبودیم که مثلا برای تاثیرگذاری و تحریک احساسات فضای تلخی را در سریال به وجود بیاوریم بلکه خود قصه به ما نشان داد که چگونه باید روایت شود.

وی ادامه داد: ‌داستان سریال سایه‌بان تلخ نیست بلکه واقعی است و این واقعیت از درون قصه آدم‌های مجموعه که در جامعه ما وجود دارند، نشأت می‌گیرند.

نوید محمودی درباره حضور محسن چاووشی در این سریال و روند همکاری با وی نیز گفت: ما به محسن چاوشی پیشنهاد دادیم و قصه سریال را برای وی تعریف کردیم و باهم درباره داستان و روند سریال گفت‌وگو کردیم همچنین آنونس و چند سکانس آماده سریال را به محسن چاوشی نشان دادیم.

تهیه‌کننده فیلم چند متر مکعب عشق ادامه داد: پیش از ساخت سریال، محسن چاوشی فیلم سینمایی چند متر مکعب عشق را دیده بود و آن را دوست داشت. در زمان ساخت سریال سایه‌بان نیز درباره ساخت قطعه با چاوشی گفت‌وگو کردیم هر چند پخش این اثر در تلویزیون و قصه آن نیز برای چاوشی جذاب بود و علاقه داشت تا با ساخت این ترانه با تماشاگران سریال ارتباط برقرار کند و دوست داشت تا هنرش در اختیار مخاطبان میلیونی قرار بگیرد.

وی ادامه داد: بعد از گفت‌وگو با چاوشی به یک ترانه‌ای رسیدیم و بعد از تایید ترانه؛ قطعه ساخته شد. ساخته شدن ترانه ویژه این سریال هم حدود سه هفته طول کشید. حال هم پخش این ترانه و استقبالی که از آن در سریال و شبکه‌های اجتماعی شده نشان می‌دهد مردم و مخاطبان مانند صاحبان کار از اثر راضی بودند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت